Manželove staré košele na vyhodenie som vzala do rúk a urobila z nich doslova zázrak do môjho šatníka. Toto budete chcieť tiež!

Monizz

Hovorí sa, že biela košeľa je základom každého šatníka. Je to v tom určitá logika. Košeľa je totiž presne ten kúsok oblečenia, ktorý dokážete skombinovať naozaj so všetkým. Od nohavíc, cez elegantnú sukňu až po ležérne džínsy.

00
pixabay.com

Odrazový mostík

Biela pánska košeľa je odrazovým mostíkom pre každého, kto sa učí umeniu šitia. Elegantnú vec si z nej prešijete už za pár hodín. Pýtate sa čo všetko sa už len dá ušiť zo staršej košele? Chňapky do kuchyne, zástery, detské vecičky či dokonca štýlové oblečenie. Dnes vám ukážeme návod, ako si z bielej pánskej košele prešiť nádherné letné šaty s nádychom prímorskej romantiky.

Ako prerobiť pánsku košeľu

Sadnite si za šijací stroj a pustite sa do toho. Na šitie ľahkej letnej blúzky budete potrebovať len jedno obyčajné tričko bez rukávov a voľnú košeľu.

1
takprosto.cc

Pri takýchto nádherných letných šatách, ktorými sa vešiaky v obchodoch len tak hemžia, vám postačí trocha fantázie a zručnosti. Vezmite pánsku košeľu, odstrihnite vrchný diel. Do vrchnej časti látky zašite jemnú gumičku a tú isté urobte aj v oblasti drieku. Ak chcete, na vrch šatočiek môžete nariasiť pás z látky, ktorú ste odstrihli. A šaty sú hotové!

2
takprosto.cc

Podobný model si môžete upraviť aj s rukávmi. Odstrihnite vrchný diel a nezabudnite jemnú gumičku zašiť do vopred nariasenej látky. Dbajte na to, aby ste diel odstrihli tak, aby rukávy ostali v dostatočnej miere pripevnené k prostrednému dielu košele. Výsledok posúďte sami.

3
takprosto.cc

Táto modrá košeľa bola kedysi pánska. Po obyčajnom odstrihnutí rukávov z nej jej majiteľka vyrobila takýto kúsok. Len tým, že látku z rukávov rozstrihla, zašila a potom nariasila. Vznikli jej volány, ktoré už len jednoducho prišila na miesto, kde predtým viseli klasické rukávy.

4
takprosto.cc

Na to, aby ste si vyrobili modernú oversize košeľu dlhú až pod zadok, nemusíte chodiť do obchodu. Stačí nariasiť rukávy a košeľu upevniť v páse opaskom.

5
takprosto.cc

Bodková košieľka už jej majiteľku omrzela. Odstrihla jej preto rukávy a z látky ušila jednoduchú mašličku, ktorú uviazala pod limčekom. Letný kúsok do ľahkej a vzdušnej sukne bol na svete.

6
takprosto.cc

Experimentom sa v dnešnej móde darí. Táto žena zasa svoju košeľu premenila na niečo veľmi abstraktné. Zošila dve rôzne veci dokopy a vzniklo toto. Rolák, ktorý obopína plecia a kryje krk v kombinácii s košeľou, ktorá sa v dĺžke rozširuje.

7
takprosto.cc

Odstrihnutím vrchného dielu nemusíte dosiahnuť vždy len riasenie a šaty bez rukávov. Do tohto dielu môžete našiť napríklad rozkošnú čipku a vyrobíte si tak elegantný kúsok, ktorý nebude mať nik okrem vás.

8
takprosto.cc

Keďže oversize z módy ešte stále nevyšlo a vy nie ste v šití práve najzručnejšia, vyskúšajte si aspoň veľkú košeľu doplniť látkou prišitou na miesto náprsného vrecka. Výsledok bude veľmi zaujímavý.

9
takprosto.cc

Na tejto košeli sú spravené len tie najjednoduchšie úpravy. Odstrihnutá časť rukávov bola použitá na nariasenie a následné prišitie na spodný lem. Nie je to nádherné?

10
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc