Plechovku som sa snažila otvoriť pomocou lyžice a všetci okolo mňa sa začali smiať. Potom však videli, že sa to naozaj dá

Monizz

Milujete jarnú a letnú sezónu, pretože ste dieťa prírody a radi v nej trávite čas? V minulosti ľudia nepoznali toľko vymožeností ako máme dnes a nielen ľudia, ktorí v prírode trávili dovolenku, ale aj samotní lesníci a horári si vedeli vypomôcť ako sa dalo.

plech001
livingwatersus.com

Stanovačky sa možno netešia takej obľube ako kedysi, no praktické rady sa zídu vždy. Či už idete na poriadnu dovolenku, alebo len na malý rodinný výlet, kde si chcete pri ohníku pripraviť niečo dobré pod zub, zapamätajte si tento jednoduchý návod.

Konzervy sú jedným z najvďačnejších aspektov dovolenky v divej prírode. S nimi hlad nikdy mať nebudete. Chaty, stany, či karavan. Zídu sa všade. Lenže aj vy poznáte tú situáciu, keď necháte otvárač na konzervu doma a po ruke nie je ani manžel s vreckovým nožíkom?

plech002
housebeautiful.com

Pri správnom uhle a tlaku môžete pomocou lyžice vytvoriť v hornej časti plechovky malý otvor. Potom, ako sa vám to podarí musíte už len tlačiť, aby ste otvor rošírili. Pozor na to, aby ste sa neporezali. Plechovky sú veľmi ostré a o to skôr, keď ich neotvárate rovnomerne, ale zanechávate na nich krivolaké vlnky.

Takže milovníci táborákov a stanovačiek, ak ste na cestách a zabudnete si pribaliť otvárač na konzervy, nič sa nedeje. Naučte sa tento starý ale mimoriadne užitočný a praktický ťah a na vašej dovolenke vás už neprekvapia takéto maličkosti.

Video návod si pozrite tu.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), housebeautiful.com

0
Komentovať