12 skvelých tipov a trikov, ktoré vám tento rok uľahčia vianočné pečenie. Trik č. 5 určite všetky oceníte

Lucia Mužlová

Máte nejaké užitočné vychytávky, ktoré používate každý rok pri pečení? Keď sa zamyslíte, určite na niečo prídete. Ak sa nejaký z nich neobjaví v dnešnom článku, určite nám ho napíšte do komentárov a poraďte tak aj ostatným žienkam. Pozrime sa na 12 skvelých trikov, ktoré vám tento rok určite uľahčia vianočné pečenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Oddeľovali ste žĺtka od bielkov a padla vám škrupina, ktorú chcete vytiahnuť, no len ťažko sa dá chytiť? Skúste si namočiť prst v studenej vode a škrupinu bez problémov vyberiete.

triky1
greatideas.people.com

Zdobíte medovníčky? Chcete extra tenké čiary a precízne zdobenie? Polevou naplňte injekčnú striekačku a zdobenie vám pôjde od ruky.

triky2
followpics.co

Do krabice s medovníkmi a sušienkami nikdy nezabudnite pridať kúsok jablka. Budú oveľa mäkšie a chutnejšie.

triky3
glad.com

Pre pekné ozdobenie napríklad muffinov alebo cupcakeov použite čipku a práškový cukor. Vytvoríte tak nádherné ľudové vzory. Takúto vychytávku môžete použiť aj na torty, či koláče.

triky4
sweet-verbena

Zdobíte dvomi polevami, ktoré sú inej farby? Naplňte dva sáčky no len do polovice a vložte ich do jedného spoločného sáčku. Problém vyriešený.

triky5
ourbestbites.com

Hnedý cukor zvykne stvrdnúť. Ak sa vám to stalo, stačí, ak ho dáte na 20 sekúnd do mikrovlnky v nádobe a pridáte aj navlhčenú vreckovku.

triky6
wikipedia.org

Ak nechcete, aby vám cukor stvrdol, dajte k nemu kúsok chlebíku.

triky7
thisweekfordinner.com

Vedeli ste, že namiesto masla môžete použiť aj avokádo? Obsahuje veľa olejov a je skvelé na varenie aj pečenie.

triky8
buzzfeed.com

Ak nechcete, aby sa vám na koláči vytvorili bubliny, ešte pred pečením formu z menšej výšky pustite na kuchynskú linku alebo s ňou trochu poklepte, aby sa cesto dobre uadilo a vzduchové bublinky popraskali.

triky9
diply.com

Ak nemáte košíčky na muffiny, nevadí. Stačí, ak nastriháte papier na pečenie vo veľkosti 10×10 centimetrov a ohnete ho cez pohár.

triky10
food-hacks.wonderhowto.com

Ak nemáte kryt na misu, potrebujete mixovať a nechcete sa zašpiniť, vystrihnite do papierového taniera dve dierky, prepchajte cez ne metličky od mixéru a problém je vyriešený.

triky11
pinterest

Ak chcete naplniť zdobiaci sáčok krémom a bojíte sa, že sa zašpiníte, dajte si sáčok najskôr do hlbšieho poháru a až tak ho napĺňajte.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), buzzfeed.com

 

Najnovšie články