Chýba vám ešte posledný darček a nestíhate nakupovať? Nevadí, toto je 15 perfektných nápadov, ako ich vyrobiť ručne

KatkaR

Vianoce už netrpezlivo klopú na dvere a vy stále nemáte nakúpené darčeky pre rodinu a priateľov? Nezúfajte. Neexistuje totiž žiadne pravidlo, ktoré by udávalo, že darčeky musia byť iba kúpené! Napadlo vám niekedy, že by ste vašich blízkych obdarovali originálnym, ručne vyrobeným darom, do ktorého by ste zároveň vložili aj kúsok seba? Takýto darček mnohokrát poteší viac než narýchlo kúpený kozmetický balíček či ponožky.

Dekoračný vankúšik

Môžete si zvoliť akýkoľvek materiál, tvar, symboliku i techniku výroby. Ak napríklad poznáte obľúbené zviera, jedlo, miesto či činnosť obdarovaného, môžete vankúšik prispôsobiť práve tomu.

Samozrejme, vankúšiky môžete prispôsobiť aj blížiacim sa sviatkom pokoja a vyzdobiť nimi svoj interiér.

Chutné medovníčky

Na svete existuje asi iba malá skupinka ľudí, ktorú by nelákala chuť lahodných medovníčkov. Navyše, ak ich vyzdobíte vianočnými farbami a tvarmi, budú nielen skvele chutiť, ale aj krásne vyzerať. Môžete každý z nich venovať niektorému členovi vašej rodiny a zavesiť ich na stromček medzi ostatné ozdoby.

Sladké sánky

Potešia nielen deti, ale aj dospelých milovníkov sladkostí. Ich výroba vám pritom nezaberie viac než 5 minút.

Darčeky z plsti

Okrem toho, že z plsti môžete vyrobiť aj nádherné ozdôbky na vianočný stromček, svoje nápady spojené s týmto materiálom môžete využiť aj na výrobu originálnych darčekov.

Z plsti môžete vyrobiť napríklad originálne záložky do kníh, rôzne postavičky a krásne bytové dekorácie.

View this post on Instagram

🍥НЕМНОГО РУМЯНЦА🍥 Добавляем немного румянца для нежности и #пальчиковыеигрушки готовы отправится к своей хозяйке! Так интересно когда из просто выкройки получаются такие очаровательные зверята, сначала непонятно какие они будут, а потом вышиваю глазки, ушки, добавляю румянца и ….даже видно какой характер у каждого🐰🐹🐭 Или может мне кажется???? #ledecore #decore #feltgift #baby #newborn #handmade #togliatti #instamama #декордетский #игрушкиизфетра #ручнаяработа #фетр #развивающиеигрушки #назаказ #инстамама #тольятти #развивашки #вселучшеедетям

A post shared by Мобили Декор Из Фетра (@ledecore_baby) on

Svetrík pre váš hrnček

Ak máte medzi blízkymi niekoho, kto má svoj obľúbený hrnček alebo šálku, ktorú už poznačil zub času, no on/a sa jej napriek tomu odmieta vzdať, môžete ju skrášliť napríklad roztomilým štrikovaným svetríkom.

Snehová guľa

Na vytvorenie magicky krásnej snehovej gule budete potrebovať iba miniatúrne postavičky alebo sošky, menšiu nádobu, trblietky a iné dekorácie a vodu s glycerínom. Po kliknutí na malú šípku na nasledujúcom obrázku si môžete pozrieť aj podrobný fotopostup na vytvorenie snehovej gule podľa vašej fantázie.

Koláž z vašich obľúbených fotiek

Stačí, keď sa ponoríte do rodinných fotografií z vašich spoločných výletov, dovoleniek a úsmevných okamihov, vyberiete tie najzaujímavejšie a vytvoríte si krásnu fotokoláž.

Originálna pohľadnica

Pri výrobe takýchto kreatívnych pohľadníc sa nepochybne zabavia aj vaši najmenší. Môžete im pomáhať a vyrábať napríklad z priadze, papiera, čipky, korálok a iných dekoračných materiálov.

Ručne vyrobené mydielko

Príprava domácich dekoratívnych a voňavých mydielok nie je vôbec náročná. Potrebujete iba mydlový základ (transparentný a biely), farbivá a arómy, nôž a dosku na krájanie, rozpúšťacie nádobky, paličky na rozmiešavanie, alkohol a transparentnú fóliu.

View this post on Instagram

#diy #soap #handmade #handmadesoap #diysoap #crafts

A post shared by Kukkis (@fflowermary) on

Darčeky vyrobené servítkovou technikou

Decoupage alebo tzv. servítková technika sa stala v posledných rokoch veľmi obľúbenou činnosťou, vďaka ktorej dokážete pre svojich blízkych vyrobiť krásne darčeky i dekorácie do domácnosti. Potrebujete iba PVA lepidlo (prípadne Herkules), bielu vodou riediteľnú farbu, servítky s vianočným alebo iným motívom a nádobku, ktorú ste sa rozhodli skrášliť. Z vlastnej skúsenosti odporúčame najmä sklenené nádoby, napr. prázdne nádoby od kávy, zaváranín či fľaše od šampanského alebo vína.

Šumivé bomby do kúpeľa

Aj tohto príjemného kúpeľňového spoločníka si môžete vyrobiť vlastnými rukami. Vytvoríte ho zmiešaním jedlej sódy, kyseliny citrónovej, medu alebo škrobu a príchutí, respektíve aróm podľa vlastnej fantázie a chuti. Postup si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Darčeky vyrobené technikou quilling

Ak ste o tejto technike papierového umenia ešte nepočuli, nezúfajte. Nie je to také zložité ako sa na prvý pohľad zdá. Potrebujete iba trpezlivosť, presnosť a trochu času na tréning!

Ručne vyrobený svietnik

Ak majú vaši blízki radi romantickú a zároveň sviatočnú a magickú atmosféru hrejivých sviečok, môžete ich potešiť originálnym svietnikom. Garantujeme vám, že pri pohľade naň si na vás stále spomenú a pousmejú sa.

Balzam na pery

O všestrannom využití včelieho vosku sme síce písali nedávno, no znova pripomíname tento skvelý spôsob, ako môžete potešiť niekoho z vašich blízkych. Skúste k vosku pridať vanilkový extrakt, kakaovú hmotu a olej z lieskovcov (prípadne palmový alebo avokádový).

https://www.instagram.com/p/BcYMhS_AN4u/?tagged=diylipbalm

Originálne vianočné stromčeky

Najznámejší a dovolíme si tvrdiť, že aj jeden z najkrajších symbolov Vianoc, nemusí byť nutne z ihličia. Na výrobu môžete zvoliť akýkoľvek materiál – plsť, papier, lepenku, polystyrén, či dokonca cestoviny. Hlavne sa nebojte popustiť uzdu svojej fantázie.

PASTA NOODLE CHRISTMAS TREE – fun idea! 🎄🎄🎄https://www.thebestideasforkids.com/christmas-tree-pasta-macaroni-craft/

Gepostet von The Best Ideas for Kids am Montag, 4. Dezember 2017

Inšpirovali ste sa niektorým nápadom na ručne vyrobené darčeky a potešíte ním niekoho z vašich blízkych? Alebo preferujete skôr kupované darčeky? Máte nejaké vlastné tipy na ručne vyrobené darčeky? Inšpirujte nás v komentároch alebo na našom Facebooku.

Pozri aj: Jeho reakcia vám vyčarí úsmev. Takto vítal 87-ročný dedko svoju vnučku každý jeden raz, čo ho prišla navštíviť

Katka

2
Komentovať