Vďaka týmto krásnym papierovým snehovým vločkám sa môj domov premenil na hotovú rozprávku. Moje deti a známi boli týmto originálnym nápadom očarení

KatkaR

Zdobenie vianočného stromčeka, veľké upratovanie a zútulňovanie vášho príbytku rôznymi dekoráciami patria už pravdepodobne k rutinným činnostiam, ktoré opakujete v predvianočnom období zas a znova každý rok. Možno sa vám niekedy zdá, že napriek veľkej snahe, ktorú vynaložíte, to stále nie je úplne ono! My vám preto prinášame jednoduchý návod na vytvorenie originálnych snehových vločiek, ktoré premenia na čarovné miesto nielen váš domov, ale aj vašu kanceláriu či triedu vašich detí.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Materiál na výrobu 3D snehovej vločky

7 rovnakých papierových vreciek (napríklad desiatových)

1 hárok lepenky alebo kartónu

obojstranná lepiaca páska

lepidlo

ceruzka

2 pásy lepenky s rozmermi 2 x 10 cm

zošívačka

niť (prípadne špagát)

Postup

#1 Nakreslite a vystrihnite šablónu z lepenky. Šablóna musí zodpovedať veľkosti jedného vrecka. Môžete použiť napríklad tento náčrt.

youtube.com

#2 Prekreslite šablónu na každé z pripravených papierových vreciek.

youtube.com

#3 Náčrty veľmi opatrne povystrihujte a dávajte pozor – celkový výsledný efekt sa bude odvíjať práve od toho kroku! Na konci by ste mali mať pre sebou sedem kusov.

youtube.com

#4 Vezmite vrecko a vertikálne i horizontálne naň nalepte obojstrannú lepiacu pásku. Keď to máte, odlepte druhú stranu lepiacej pásky a na vrecko nalepte ďalšie vrecko. Takýmto štýlom na seba poukladajte všetkých sedem vystrihnuýtch vreciek. Každé nalepené vrecko vždy poriadne pritlačte k tým predošlým.

youtube.com

#5 Všetky diely znova stlačte a uistite sa, že sú pevne zlepené páskou.

youtube.com

#6  Na pripravený pásik lepenky naneste lepidlo a prilepte ju na vrchné papierové vrecko.

youtube.com

#7 To isté urobte aj na druhej strane, resp. so spodným papierovým vreckom.

youtube.com

#8 Počkajte, kým lepidlo trochu uschne a potom vašu originálnu vločku môže roztvoriť – vytvorí sa vám prekrásna harmonika.

youtube.com

#9 Okraje jednotlivých vreciek zopnite zošívačkou (tak, ako vidíte na obrázku).

youtube.com

#10 Hotovo! Stačí, keď si na vašu krásnu vločku pripevníte nitku alebo špagát, prípadne nejaký iný povrázok, ktorý vám poslúži na zavesenie a ozdobenie vašej domácnosti.

youtube.com

Samozrejme to, aký tvar, farbu či veľkosť dáte vašej snehovej vločke, je čisto na vašej fantázii a kreativite. Skúste si preto premyslieť, ako by mali vyzerať vločky, ktoré budú zdobiť váš dom a podľa toho navrhnite i šablónu vločky.

Tak čo, skúsite aj vy vyzdobiť váš domov takýmito krásnymi snehovými vločkami? Máte vlastnú skúsenosť s výrobou domácich dekorácií? Podeľte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: Rodičia malého princa Georga ostali šokovaní, keď zistili, o čo požiadal tento rok Santa Clausa! Jeho skromné prianie vyráža dych

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), takprosto.cc

Najnovšie články