Keď som pred Vianocami navštívila dom svojho známeho, neverila som vlastným očiam! Krajšie domáce dekorácie som ešte nevidela

KatkaR

Ručne vyrobené dekorácie sú vždy tak trochu iné než tie kúpené. Majú akési väčšie čaro a vytvárame si k nim i nejaký citový vzťah. V predvianočnom období dostávame zo všetkých strán množstvo inšpirácií na krásne, originálne a rýchlo vyrobené ozdôbky, ktoré nášmu domovu vdýchnu kúzlo Vianoc a premenia ho na čarovné miesto. Prinášame vám niekoľko tipov na originálne ozdoby, pri ktorých výrobe sa nepochybne naladíte na blížiace sa sviatky pokoja a pohody.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mini vianočný stromček

Keď ste milovníčkou vianočných stromčekov a nestačí vám mať v dome iba jeden jediný, tento nápad si určite zamilujete. Na jeho realizáciu vám postačia borovicové šišky (počet voľte podľa toho, koľko stromčekov si chcete vyrobiť) a malé kvetináče, prípadne silikónové formy na pečenie.

pinterest.com

Hrany kvetináčov potrite lepidlom, šišky natrite obľúbeným odtieňom zelenej farby (môžete ich aj postriebriť či posypať trblietkami) a váš mini vianočný stromček je hotový!

pinterest.com/ pinterest.com

Krásna girlanda

Ak ste borovicových šišiek nazbierali viac, môžete si z nich vytvoriť nádhernú girlandu, ktorá dodá vášmu domovu nezameniteľnú atmosféru útulnosti. Stačí, keď povyberáte tie menšie a ponavliekate ich na šnúru alebo povraz. Zdobiť môžete korálkami či lesklými predmetmi, no odporúčame využiť aj mašličky z nastrihaných kúskov vrecoviny.

pinterest.com

Domov s vôňou škorice

O spôsoboch využitia škoricových tyčiniek na vytvorenie krásnej vianočnej atmosféry ste už určite počuli. Môžete ich použiť napríklad aj na vykúzlenie magickej vône, ktorú získate tak, že do malej sklenenej vázičky vložíte obyčajnú sviečku a okolo naukladáte pripravené škoricové tyčinky. Ak chcete vôňu ešte viac zintenzívniť, môžete použiť aj kúsky pomarančovej kôry.

pinterest.com

Samozrejme, na výzdobu dna vázy alebo pohára nemusíte nutne použiť iba škoricu. Môžete zvoliť napríklad kávové zrnká, šípky, gaštany, sušenú kukuricu alebo posledné šišky, ktoré vám zostali z predošlých dekorácií.

pinterest.com/ pinterest.com

Tip na výrobu originálneho domáceho stojana

Budete potrebovať: špagát alebo povraz, PVA lepidlo (prípadne Herkules), balón, veľkú ihlu, nožnice, aerosólovú farbu, dekorácie.

#1 Nafúknite balónik do požadovanej veľkosti – majte na mysli, že váš stojan bude mať veľkosť polovice nafúknutého balóna.

takprosto.cc

#2 Jeden koniec povrazu navlečte do oka veľkej ihly. Prepichnite nádobku s lepidlom a prevlečte cez ňu špagát. Ihlu viac nebudete potrebovať.

takprosto.cc

#3 Balónik omotávajte špagátom, ktorý je olepený lepidlom (ťahajte ho cez dierku, ktorú ste vytvorili). Omotávajte dovtedy, kým sa vám váš výtvor nezačne páčiť a keď špagát trochu uschne, prepichnite balón.

takprosto.cc

#4 Špagátovú loptičku, ktorá vám vznikla, prestrihnite na polovicu. Vytŕčajúce kúsky alebo vlákna špagátu môžete pomaly a opatrne obstrihať.

takprosto.cc

#5 jednoduchá verzia vášho originálneho stojana je hotová a pripravená na použitie.

takprosto.cc

#6 Pre štýlovejšiu a hlavne vianočnejšiu dekoráciu môžete špagátik, ktorým budete obmotávať balón, natrieť zlatou alebo striebornou aerosólovou farbou, ktorá stojanu dodá ten správny slávnostný šmrnc.

takprosto.cc

#7 Vzniknutú dekoráciu môžete použiť napríklad ako romantický stojan na sviečku.

takprosto.cc

Čo si myslíte o takýchto krásnych, ručne vyrobených vianočných dekoráciách? Vyrábate si aj vy vlastné vianočné ozdoby alebo preferujete tie kúpené?

Pozri aj: 25+ jedinečných vianočných ozdôb, ktoré si môžete doma vyrobiť aj vy! Jediné, čo budete potrebovať sú šišky

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), takprosto.cc

Najnovšie články