Toto je dôvod, prečo si už nekupujem drahé šampóny, ktoré na moje vlasy aj tak nefungovali

Lucia Mužlová

V mnohých obchodoch, hlavne v tých s prírodnou kozmetikou, dnes už nájdete produkty s bohatým obsahom kvasníc. Kvasnice sú totiž bohaté na vitamíny a minerály, a aj vďaka tomu sú napríklad masky na vlasy alebo šampóny také účinné. Pomáhajú suchým vlasom, mastným vlasom, aj takým, ktorým chýba trochu objemu. Po kvasnicovej maske budú vaše vlasy silnejšie, pevnejšie a budú sa dať oveľa ľahšie upravovať.

Toto sú tie najlepšie domáce recepty, ktoré môžete svojim vlasom dopriať.

Kvasinková maska na vlasy

commons.wikimedia.org

Budeme potrebovať:

1 PL vody

1 PL droždia

1 PL cukru

1 PL medu

2 PL horčičných semienok podrvených na prášok

Postup:

V miske si zmiešame droždie, cukor a teplú vodu. Akonáhle uvidíme, že kvasinky začali fermentovať, pridáme med a horčičné semienka. Vytvoríme kašičku, ktorú aplikujeme na vlasy, a to od korienkov, cez dĺžky až po končeky. Následne si dáme igelitovú čiapku, prípadne vlasy zabalíme do potravinárskej fólie a do uteráka. Po hodine si masku vymyjeme a použijeme bežný šampón. Ten objem vás posadí na zadok!

Maska s tinktúrou

View this post on Instagram

Be the Change – Day 86: trying a most delicious smelling #homemadehairmask to tame my #frizzyhair . My little concoction of coconut 🥥 milk and honey 🍯 is extra special today for the waste and pollution prevented. Firstly, my fault I opened some #coconutmilk to make a curry two weeks ago, didn’t use up the whole box and then forgot about it in the fridge. Instead of throwing it out, this has now been put to good use ✅ Secondly, the #honey was also saved from being thrown out as it was all strangely crystallised when I opened it a few months ago. While I don’t want ingest it, at least I could use it on my hair ✅ Thirdly, I have been so fed up with my frizzy hair that I was considering a chemical treatment to smoothen it out, but decided it’s not worth the environmental impact of all the chemicals, extra water use and heat energy. So why not do a low cost, low carbon version at home? ✅ Fingers crossed my hair will come out shiny and smooth 💚 Will share the results in the comments! #makeyourownhairmask #diyhairmaskforfrizzyhair #uselesschemicals #zerowaste #gogreen #100daychallenge #bethechangeyouwishtosee💚 #bethechange #zerowastehk #gogreenhk #veggiemamagoesgreen #bethechangeyouwishtoseeintheworld #cleantheair #leavetheearthbetterthanwefoundit #doyourpartfortheplanet #loveourplanet #lovetheearth #greeneveryday #leavetheearthbetterthanyoufoundit #protectmotherearth #protectourplanet #stopplasticpollution #reducewaste #reducereuserecycle #doourpartforagreenerearth #doourpartfortheenvironment

A post shared by Eileen Ho (@eileen.veggiemama) on

Budeme potrebovať:

30 g suchého droždia

2 PL čili tinktúry (nájdete v bio obchodoch)

1 PL vody

Postup:

Droždie si najskôr rozpustíme vo vode a na záver pridáme tinktúru. Masku aplikujeme najmä na pokožku hlavy a korienky a dobre premasírujeme, aby sme stimulovaly vlasové kutikuly. Vlasy omotáme do čiapky a uteráka a masku máme cca 20 minút. Určite nie dlhšie! Potom si vlasy umyjeme šetrným šampónom. Táto maska funguje ako zázrak na rast vlasov.

Používate doma kvasnice aj na niečo iné ako na pečenie a varenie? Dajte nám vedieť vaše najlepšie babské recepty.

Pozri aj: Farba mi vlasy úplne zničila a doslova spálila. Moju korunu krásy zachránila až táto domáca maska, ktorá fungovala perfektne!

Lucia, takprosto.cc

2
Komentovať