13 šikovných spôsobov, ako využiť potravinársku fóliu inak

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Potravinárska fólia je jednou z mnohých povinných vecí na nákuplnom zozname. A nie je to len preto, že nám pomáha udržať jedlo svieže a pomerne čerstvé. Pomôcť vám môže aj pri každodenných situáciách. Pozrite si skvelé a šikovné nápady nielen do kuchyne.

Obmotajte si potravinárskou fóliou nástroj, ktorý používate a väčšinou z neho máte mozole, ako sú napríklad motyka, lopata, hrable a pod.

folia1
takprosto.cc

Vždy zabaľte zvyšky zmrzliny do plastovej fólie a až potom ju dajte do mrazničky. Zmrzlina bude v perfektnom stave a nebudú na nej žiadne kryštáliky vody.

folia2
takprosto.cc

Zabaľte do potravinárskej fólie štetec, ktorým ešte na druhý deň budete maľovať. Takto môžete zabaliť aj farby, ktoré nevyschnú a štetiny na štetci nestvrdnú. Na ďalší deň nástroje len odbalíte a môžete pokračovať tam, kde ste skončili.

folia3
takprosto.cc

Ak do potravinárskej fólii zabalíte konce banánov, ostanú dlhšie čerstvé.

folia4
takprosto.cc

Pomocou potravinárskej fólie môžete udržať čisté aj nádoby s kozmetickými prípravkami. Vyskúšajte to na šampón alebo sprchový gél.

folia5
takprosto.cc

Majte kúsok potravinárskej fólie pri botníku. Ak budete potrebovať prebehnúť v topánkach po dome, len si ich rýchlo obaľte. Ušetrí vám to nejaký čas s prezúvaním sa.

folia6
takprosto.cc

Pomocou potravinárskej fólie môžete aj utesňovať okná.

folia7
takprosto.cc

Zabaľte si do potravinárskej fólie nejaké nakrájané ovocie. Ochránite ho tak pred otravnými muchami.

folia8
takprosto.cc

Ako vytvoriť na stenách zaujímavý vzor? Pomocou fólie sa to dá tiež. Najskôr ide omietka a potom potravinová fólia s farbou. Tento trik vytvorí jedinečné vzory.

folia9
takprosto.cc

Do chladničky umiestnite potravinársku fóliu a vyhnite sa tak nečistotám. Je jednoduchšie vymeniť fóliu ako upratať celú chladničku.

folia10
takprosto.cc

Zvýšte účinok akejkoľvek masky. Pod fóliou sa vytvorí teplo, čo poskytuje efektívnejšie prenikanie látok do pokožky.

folia11
takprosto.cc

Potravinárska fólia sa tiež využíva pri chudnutí a pri boji s celulitídou. Rôzne zábaly vám pomôžu sa celulitídy navždy zbaviť.

Potravinársku fóliu si môžete dať aj cez pohár, pričom cez stred prestrčíte slamku. Váš nápoj tak bude na 100% chránený pred hmyzom.

folia12
takprosto.cc

Ak chcete, aby vám kvety vydržali dlhšie, použite tento trik. Zabaľte konce kvetov do mokrej servítky, ktorú obalíte vo fólii.

folia13
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať