10 vynikajúcich tipov, vďaka ktorým budú staré veci vyzerať opäť ako nové

Lucia Mužlová

brightside.me

Určite sa to stalo už aj vám. Na nejakej vašej obľúbenej veci sa prejavil zub času a vy ste ju museli vyhodiť, napriek tomu, že ste ju radi používali. Niektoré veci však nemusíte nutne vyhadzovať. Stačí ich len opäť oživiť, aby vyzerali ako nové. V dnešnom článku si povieme, ako dať život niektorým našim obľúbeným predmetom.

Vedeli ste, na čo všetko môžete využiť kocku ľadu? Možno vás niektoré možnosti naozaj prekvapia.

Doska na krájanie

starenove1
onegoodthingbyjillee.com

Stačí si pripraviť zmes citrónovej šťavy a soli. Potom už len pomocou hubky dobre vydrhnúť a doska je ako nová.

Taniere

starenove2
thehungryhousewife.com

Škrabancov na tanieroch sa zbavíte naozaj ľahko. Jediné, čo budete potrebovať, je špeciálny prípravok na lesk porcelánu, ktorý nájdete v obchode.

Plechy

starenove3
pinterest.com

Spálený tuk a nečistoty na plechoch, to je to, čo nás vie naozaj poriadne vytočiť. Na ich dokonalé vyčistenie budete potrebovať peroxid vodíka a jedlú sódu. Pastu naneste na plech a nechajte ju tam pokojne dlhšie ako 30 minút. Potom stačí už len opláchnuť a dočistiť.

Koberce

starenove4
diyncrafts.com

Na špinavý koberec budete potrebovať jeden diel octu a dva diely vody. Tieto dve ingrediencie zmiešajte a naplňte nádobu s rozprašovačom. Vlhkou handričkou dobre potrite všetky škvrny. Žehličku nastavte na naparovací režim a cez utierku škvrny naparte. Potom už len stačí dočistiť zmesou v nádobe.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať