10 vynikajúcich tipov, vďaka ktorým budú staré veci vyzerať opäť ako nové

Lucia Mužlová

brightside.me

Určite sa to stalo už aj vám. Na nejakej vašej obľúbenej veci sa prejavil zub času a vy ste ju museli vyhodiť, napriek tomu, že ste ju radi používali. Niektoré veci však nemusíte nutne vyhadzovať. Stačí ich len opäť oživiť, aby vyzerali ako nové. V dnešnom článku si povieme, ako dať život niektorým našim obľúbeným predmetom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vedeli ste, na čo všetko môžete využiť kocku ľadu? Možno vás niektoré možnosti naozaj prekvapia.

Doska na krájanie

starenove1
onegoodthingbyjillee.com

Stačí si pripraviť zmes citrónovej šťavy a soli. Potom už len pomocou hubky dobre vydrhnúť a doska je ako nová.

Taniere

starenove2
thehungryhousewife.com

Škrabancov na tanieroch sa zbavíte naozaj ľahko. Jediné, čo budete potrebovať, je špeciálny prípravok na lesk porcelánu, ktorý nájdete v obchode.

Plechy

starenove3
pinterest.com

Spálený tuk a nečistoty na plechoch, to je to, čo nás vie naozaj poriadne vytočiť. Na ich dokonalé vyčistenie budete potrebovať peroxid vodíka a jedlú sódu. Pastu naneste na plech a nechajte ju tam pokojne dlhšie ako 30 minút. Potom stačí už len opláchnuť a dočistiť.

Koberce

starenove4
diyncrafts.com

Na špinavý koberec budete potrebovať jeden diel octu a dva diely vody. Tieto dve ingrediencie zmiešajte a naplňte nádobu s rozprašovačom. Vlhkou handričkou dobre potrite všetky škvrny. Žehličku nastavte na naparovací režim a cez utierku škvrny naparte. Potom už len stačí dočistiť zmesou v nádobe.

Pokračovanie na ďalšej strane..

Najnovšie články