Ak máte doma koberec, ktorý neviete vyčistiť, či poškriabaný nábytok, vyskúšajte tento trik. Pomôže vám potravina, ktorú máte doma

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Mať doma škoricu je klasika, hoci ju možno nepoužívate často. Niekto si ju pridáva do kaše či koláčov, iný do čaju a niekto s ňou experimentuje pri varení. Vedeli ste však, že je aj skvelým pomocníkom v domácnosti? 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál House Digest, škorica je aromatické korenie, ktoré môže rozvoňať nielen vašu kuchyňu, ale tiež celú domácnosť. Navyše sa vám zíde pri úkonoch, ako sú udržiavanie čistoty v domácnosti, odstraňovanie pachov, odpudzovanie nežiaduceho hmyzu a hlodavcov, či dokonca pri ochrane rastlín. Je tak všestranným pomocníkom, ktorého by mal mať doma každý.

Foto: Pexels

Odpudzujte škodcov z vášho domova a dvora

Existuje hneď niekoľko druhov hmyzu, hlodavcov a iných škodcov, ktorých vôňa tohto korenia odpudzuje. Ide napríklad o slimáky, pavúky, švehly, šváby a mravce.

Použitie škorice ako repelentu je navyše nielen účinné, ale tiež bezpečné a nemusíte sa obávať, že vystavíte seba, deti alebo domáce zvieratá škodlivým chemikáliám používaným na výrobu insekticídov. Najlepší spôsob použitia korenia sa môže líšiť v závislosti od typu napadnutia, ktorému čelíte, a od toho, kde sa škodcovia nachádzajú.

Napríklad, ak chcete použiť škoricu na odpudzovanie ovocných mušiek, umiestnite niekoľko škoricových tyčiniek do blízkosti misiek s produktom, alebo do iných oblastí, kde sa muchy zhromažďujú. Akonáhle zachytia vôňu škorice, budú sa snažiť od nej dostať čo najďalej.

Na odpudzovanie myší skúste zviazať vrecúška so škoricovým práškom, alebo umiestniť niekoľko škoricových tyčiniek tam, kde skladujete jedlo, alebo ste si všimli stopy hlodavcov. Na odpudzovanie hadov môžete dokonca použiť škoricový olej. Hady zaznamenajú silnú vôňu korenia a presunú sa niekam inam, keďže vôňa škorice znižuje ich schopnosť cítiť svoju korisť.

Pomocník na koberce

Najnovšie články