Mamička vytvorila pre svoje deti tú najlepšiu vodnú zábavku na dvor! Pozrite si návod krok za krokom a urobte deťom a vnúčatám radosť aj vy!

Monizz

Kreatívna mamička Leisha, ktorá je zároveň autorkou a prispievateľkou blogu s názvom Homemade Toast, zverejnila návod na výrobu fantastickej vodnej trampolíny, ležadla alebo váľadla pre svoje deti. Pozrite sa, akú originálnu vodnú nafukovačku vyrobila. Deti sa jej nevedia nabažiť.

21
viralnova.com

Nafukovačka pripomína veľký matrac alebo vankúš, ktorý je celý naplnený vodou. Pre tých menších je to perfektná váľanda a zároveň pozorovateľná bubliniek. Väčšie deti ju využijú aj ako šmykľavku a hlavne trampolínu na večné súrodenecké boje. No a tí dospelí si na nej vedia dokonca aj pospať. V lete voda perfektne osvieži a keď si na ňu ľahnete, okamžite vás schladí. Chytilo to aj vás? Pozrite sa, ako jednoducho a lacno si takúto nafukovačku vyrobíte aj vy.

Vodná posteľ

Na výrobu budete potrebovať len hrubú maliarsku fóliu alebo veľký igelit. Ďalej pergamenový papier, žehličku a vodu.

Poďme na to. Postupujte podľa návodu na obrázkoch:

Ako prvé si vezmeme pergamen. Pergamenový papier preložíme na polovicu a nakreslíme si čiaru vzdialenú od okraja asi 5 cm. Ak sa pýtate načo, je to veľmi praktický spôsob, ktorý nám neskôr zabezpečí, aby sme žehličkou neprešli ďalej, než je nutné.

1
viralnova.com

Do stredu prehnutého papiera vložíme dve maliarske fólie. Nezabudnite ich zarovnať, aby bola nafukovačka rovnomerná.

2
viralnova.com

Zapneme si žehličku a pomaly ňou prejdeme po pergamene, pod ktorým sa začne igelit alebo maliarska fólia rozpúšťať a zlepovať dohromady. Dbajte na to, aby ste žehličkou v žiadnom prípade neprešli po igelite. Mohla by vzniknúť diera, čo by znamenalo, že musíte so všetkým začať odznova.

3
viralnova.com
4
viralnova.com

Pergamen aj roztavený plast nechajte dobre vychladnúť a po chvíli ich od seba oddeľte. Postup opakujte po celom obvode igelitu. Utesnené musia byť všetky strany.

5
viralnova.com

Potom si nájdite ľubovoľné miesto, kde medzi dva zatavené igelity spravíte nožom malú dierku. Dierku spravte len takú, aby sa vám do nej zmestila záhradná hadica, cez ktorú nafukovačku napustíte vodou.

6
viralnova.com

Keď naplníte celý igelit dierku zatavte rovnakým spôsobom pomocou pergamenu a žehličky. Ak chcete nafukovačku používať opakovane, odporúčame ju oblepiť hrubou lepiacou páskou po celom obvode, kde sa igelit spájal.

7
viralnova.com
8
viralnova.com

Nafukovačka a je hotová a vy sa môžete ísť baviť. Ak chcete urobiť deťom ešte väčšiu radosť, postriekajte nafukovačku vodou.

10
viralnova.com

Najlepšia šmykľavka na svete je hotová. Čo hovoríte na tento kreatívny nápad vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

11
viralnova.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), viralnova.com

0
Komentovať