45-ročná známa vyzerala na 30 a prezradila mi svoj trik s čajovou lyžičkou. Od kedy poznám jej tajomstvo, robím to pravidelne tiež

Zuzana Fulopova

Od určitého veku každá žena pri pohľade do zrkadla rieši výskyt prvých vrások, tmavé kruhy pod očami či ochabujúcu pokožku. Bohužiaľ, čas nezastavíme, ale vieme tieto príznaky starnutia pokožky spomaliť, respektíve minimalizovať. A tým nemáme na mysli drahými produktami a procedúrami!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Áno, proti starnutiu pokožky sú účinné krémy a rôzne prípravky, na ktoré však vyhodíte veľké množstvo peňazí. My vám však prinášame jednoduchý a lacný návod, vďaka ktorému sa zbavíte tmavých kruhov pod očami a omladíte si pokožku, a to všetko len za pomoci obyčajnej čajovej lyžice a olivového oleja!

Masáž tváre s čajovou lyžičkou

pixabay.com

Večer si umyte tvár tradičným spôsobom a naneste na ňu hydratačný krém, ktorý používate. Čajové lyžičky dezinfikujte buď alkoholom, alpou alebo prostriedkom, ktorý je na to určený.

pixabay.com

Nechajte lyžice v studenej vode schladiť a priložte na horné viečka na niekoľko sekúnd, pričom tento proces zopakujte 5-krát. Následne tie isté kroky zopakujte priložením aj na dolné viečka. Ak tento proces budete robiť pravidelne, časom sa zbavíte tmavých kruhov a vačiek pod očami.

pixabay.com

Na omladenie pokožky budeme potrebovať okrem lyžíc aj olivový alebo šípkový olej. Lyžice ponoríme do oleja a priložíme ku kútiku oka a jemným masážnym tlakom prechádzame smerom von na okraj oka, tesne pod obočím. Tento proces zopakujeme aj nad obočím, od začiatku nosa smerom ku korienkom vlasov. Následne priložíme lyžicu namočenú v oleji aj ku kútiku úst a miernym masážnym tlakom postupujeme smerom k lícam až ku korienkom vlasov. Olivovú masáž doprajeme aj krku, a to od brady až po ušnicu.

pixabay.com

Každé kroky opakujte najmenej desaťkrát, pričom pri začatí každej oblasti tváre namočte lyžičku do oleja. Po dokončení masáže si umyte tváre teplou vodou a len jemne osušte vatovým tampónom. Olej vám ostane na pokožke a zvlhčí ju. Už po desiatich až dvanástich dňoch opakovania tejto procedúry by ste mali zaznamenať pevnejšiu tvár a rozjarené okolie očí.

Náš tip

Ak vás stále hnevajú vačky a tmavé kruhy pod očami, skúste mať vždy lyžičky v chladničke a nanášať ich na viečka aj ráno. Ak máte zas výraznejšie vrásky, skúste miesto oleja kyselinu hyaluronovú, ktorú bežne zoženiete aj v obchodoch.

pixabay.com

Aplikácia tejto masáže, ktorá ušetrí naše peňaženky určite stojí za vyskúšanie, čo poviete milé žienky? Dajte nám vedieť v komentároch vaše výsledky!

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo vojvodkyňa Kate môže nosiť diadémy, no snúbenica princa Harryho Meghan nie

                                                                                        zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) sovkusom.ru

Najnovšie články