8 najefektívnejších cvikov, pomocou ktorých si vypracujete krásne bruško

Lucia Mužlová

brightside.me

Kľúčom k tomu, aby sme mali v lete peknú postavu, je to, že začneme ešte na začiatku jari. Mnoho z nás sa ale „spamätá“ trochu neskôr, a tak dva týždne pred dovolenkou nejeme sladkosti, ale zeleninu a snažíme sa aspoň trochu rozhýbať. Ak aj vy cvičíte na poslednú chvíľu a chcete mať do dovolenky krásnu postavu, pozrite sa na tieto cviky. Ak budte pravidelne cvičiť a dodržiavať aj dobré stravovacie návyky, tak sa výsledkov dočkáte už za prvé dva týždne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Cviky pre začiatočníkov

Ľahnite si na chrbát, mierne pokrčte kolená a spojte chodidlá. Ruky si dajte za hlavu. Chrbát držte rovno a zdvihnite trup mierne nahor. Držte túto pozíciu niekoľko sekúnd. Opakujte 10-krát.

cvikybrucho1
thescienceofeating.com

Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte a ruky dajte voľne vedľa tela. Mierne zdvihnite trup a načiahnite sa najskôr za ľavou rukou. To isté opakujte aj s pravou rukou. Hlava a krk by mali byť v jednej rovine a dolná časť chrbta by mala byť pritisnutá na podložku. Opakujte 15-krát na každú stranu.

cvikybrucho2
thescienceofeating.com

Veľmi známym cvikom je aj cvik „doska“. Zaujmite polohu, ktorá je zobrazená na obrázku a vydržte v nej čo najdlhšie. Nevadí, ako to bude zo začiatku len pár sekúnd. Tento cvik síce vyzerá ľahko, no je pomerne náročný na výdrž.

cvikybrucho3
thescienceofeating.com

Cviky pre mierne pokročilých

Ľahnite si na chrbát a nohy vystrite nahor. Použite svoje brušné svalstvo a zdvihnite trup z podložky. Ruky by mali smerovať nahor a vy by ste sa mali dotknúť končekov prstov na nohách. Chrbát a nohy by mali byť vždy vystreté. Cvičte dve opakovania po 15 zdvihov.

cvikybrucho4
thescienceofeating.com

Ľahnite si na podložku a pomaly zdvihnite lopatky. Ruky dajte za hlavu a chrbát by mal byť rovný. Ľavý lakeť preneste smerom k ľavému kolenu, tak ako je to na obrázku. Opakujte aj s pravým lakťom a pravým kolenom. Taktiež opakujte 2 sady po 15 opakovaní.

cvikybrucho5
thescienceofeating.com

Cviky pre pokročilých

Pri tomto cviku je potrebné aby ste pevne uchopili opierky dvoch pevných stoličiek. Mierne pokrčte kolená, vyrovnajte chrbát a uvolnite krk. Pomaly zdvíhajte kolená hore. Cvičíme 3-krát po 10 opakovaní.

cvikybrucho6
thescienceofeating.com

Ľahnite si na chrbát a ruky rozprestrite do strán, pričom nohy necháte rovno. Horná časť tela je pevná a nehýbe sa. Pomaly začnite spojené nohy presúvať najskôr na jednu stranu. Potom sa vráťte do východzej polohy a preneste nohy na druhú stranu. Opakujte 3-krát po 15 opakovaní.

cvikybrucho7
thescienceofeating.com

Zaujmite polohu, ktorá je na nasledujúcom obrázku. Chrbát držte rovný a vystretý. Pomalým pohybom začnite dvíhať pravú nohu. Nie je potrebné ju zdvihnúť vysoko, stačí pár centimetrov. Uistite sa, že to robíte dôsledne a pomaly, aby ste cítili, ako vaše svalstvo pracuje. To isté urobte aj s ľavou nohou. Zacvičte si dve sady po 15 opakovaní.

cvikybrucho8
thescienceofeating.com

zdroj: brightside.me

Najnovšie články