Všetky ženy by mali poznať týchto 9 vlasových trikov! Tip č. 5 zachránil moje rýchlo sa mastiace vlasy a dodal im objem na počkanie

Michaela

Nie darmo sa hovorí, že sú vlasy korunkou krásy. A už nielen našou. Čoraz viac si na nich dáva záležať aj opačné pohlavie, ba možno niekedy aj viac ako my! Ako sa o svoju hrivu staráte vy? Tiež máte problém s rýchlo mastiacimi sa vlasmi alebo si umyté vlasy dávate do vrkoča? Mnohé sa dopúšťame týchto chýb pri starostlivosti o vlasy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Používanie šampónu

pixabay.com

Každý máme v sprche radi inú teplotu vody, avšak na vlasy by sme horúcu vodu používať nemali. Zmyjeme si tak príliš veľa mazu, čo spôsobí, že sa nám ho bude tvoriť ešte viac. Toto isté platí aj pri príliš častom umývaní vlasov. Ideálna teplota vody na umývanie vlasov by mala mať približne 37 stupňov. Šampón si nanášajte na mokré vlasy, pričom dbajte aj na množstvo. Nemalo by byť väčšie ako bežná minca. Najskôr si ho rozpeňte v rukách, až tak vmasírujte a rozpeňte aj vo vlasoch.

Vymývanie šampónu z vlasov by malo trvať minimálne raz tak dlho ako jeho aplikácia. Ak chcete docieliť čo najlepší výsledok, nakoniec si vlasy opláchnite studenou vodou.

Plánovanie účesu

Napadlo vás niekedy nad tým pouvažovať? Čerstvo umyté vlasy najlepšie vyniknú rozpustené. Niekto si ich takto môže dovoliť nosiť jeden deň, iný hoci aj tri. Pokiaľ už máte pocit, že sú vaše vlasy nie v najlepšej forme, pokojne ich dajte do úhľadného drdola čo vrkoča  umyte až na ďalší deň.

Sila byliniek

pixabay.com

Podľa toho, čo vás najviac trápi – či rýchlo sa mastiace vlasy, málo lesku, lupiny, vlasy sú neforemné – vyskúšajte silu bylín a ich odvarov. Ak máte napríklad podráždenú pokožku hlavy, najlepšie vám pomôže odvar zo šalvie (na 1l vody 4 PL), ktorým si prepláchneme umyté vlasy a následne už len čistou vodou.

Plánovanie umývania vlasov

Nielenže je každodenné umývanie vlasov niekedy otravné, neprospieva ani pokožke hlavy. Ako sme už spomínali vyššie, čím častejšie si vlasy budete umývať, tým skôr sa budú mastiť.

Suchý šampón

Objavili ste už aj vy čaro suchého šampónu? Vie nás zachrániť v tých najhorších situáciach a sme mu za to veľmi vďačné. Ak ho však plánujete použiť po cvičení, lepšie urobíte, ak ho aplikujete ešte pred cvičením. Po náročnejšej fyzickej aktivite budú vlasy už natoľko mastné, že ich nezachráni ani suchý šampón.

Vankúš

pixabay.com

Doprajte svojim vlasom skutočný oddych aspoň cez noc! Neverili by ste, čo všetko by ste po týždni našli na svojej obliečke. Je preto dôležité ju pravidelne meniť.

Vlasová limonáda

Počuli ste už o limonáde na vlasy? Do 1 litra vody pridajte šťavu z citróna a takouto limonádou si prepláchnite umyté vlasy. Sami postrehnete, že sa vám budú menej mastiť a naberú aj na objeme.

Vysoké účesy

Pozor, vysoké, nie stiahnuté! Vysoký cop či drdol nepotrebuje počas dňa nejakú zvláštnu starostlivosť, preto si aj menej budete rukami sami premasťovať vlasy. Takisto po rozpustení získate krásny objem.

Hĺbková starostlivosť o pokožku hlavy

pixabay.com

Väčšina balzamov či olejov je určená na konce vlasov alebo celú ich dĺžku. Skúste sa však venovať aj vlasovej pokožke a pomocou prípravkov jej dopriať masáž.

Bonus: Domáci test 

Vezmite si pohár s čistou vodou a svoj vlas. Položte ho na hladinu. Ak ostane plávať, je zdravý. Ak sa však v momente potopí, mali by ste zvážiť lepšiu starostlivosť o svoju hrivu. Odvďačí sa vám!

Aké tipy a triky používate na svoje vlasy vy? Umývate si ich častejšie ako trikrát do týždňa? Podeľte sa o svoje dojmy v komentároch.

Pozri aj: Diéta podľa Cameron Diaz: Toto je tajomstvo jej bezchybnej postavy. Tip č. 4 vyvážite zlatom!

zdroj: adme.ru (Michaela)