Mokré vlasy v cope, pozeranie televízie a mastná tvár. 11 vecí, ktoré škodia nášmu peknému vzhľadu

romi

Denne vykonávame toľko činností, že si viac ako polovicu z nich ani neuvedomujeme. Robíme ich podvedome a úplne automaticky. Avšak nie všetky tieto činnosti sú prospešné pre naše zdravie a krásu. Zozbierali sme pre vás 11 najčastejších zlozvykov, ktoré robíme a na zdraví a kráse nám nepridávajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

# Sadneme si za počítač a bradu si podložíme rukou

Určite teraz sedíte za počítačom presne v takejto polohe. Jednu ruku máte na myške od počítača a druhou si podopierate bradu. Toto je najčastejšia pozícia, v ktorej sedíme za počítačom. Pri tejto polohe si rukou tlačíte na kosť a tým narušujete krvný obeh v tejto oblasti. Dôsledkom je tvoriaca sa druhá brada a rýchlejšie starnutie pokožky.

pixabay.com

Nehovoriac o tom, že sa špinavými rukami dotýkame tváre, čo môže viesť k problémom s pokožkou. Čierne bodky nevznikajú len tak z ničoho. 80 % prípadov herpesu vzniklo práve dotýkaním sa tváre a úst špinavými rukami.

# Preloženie nohy cez nohu

Pokiaľ nechcete mať kŕčové žily, neprekladajte si nohy. Pre nohy je to neprirodzená poloha. Naruší sa krvný obeh a problémy nenechajú na seba dlho čakať.

pixabay.com

Časom sa prejavia aj problémy ako bolesť v spodnej časti chrbtice a dokonca aj bolesť pohlavných orgánov. Všetko je to zapríčinené neprirodzenou polohou pre naše telo, kedy je najvyšší tlak vyvíjaný práve na dolnú časť. Potrebujeme to?

# Mokré vlasy v cope

Je pre nás úplne bežné rozčesať si mokré vlasy a následne ich dať do copu alebo si ich vypnúť. Faktom ale je, že vlasy sú najzraniteľnejšie práve keď sú mokré a česanie ich ešte viac poškodzuje.

pixabay.com

Ak chcete mať zdravé, krásne vlasy, po umytí ich len jemne prikryte uterákom a potom nechajte voľne vyschnúť. V žiadnom prípade si ich uterákom nešúchajte. Keď už máte vlasy trochu suchšie, začnite ich rozčesávať od končekov.

# Dlhodobé pozeranie televízie

Vedci už dlhodobo poukazujú na nepriaznivé účinky tzv. „modrého svetla“, ktoré pochádza z televízie a iných zariadení. Toto žiarenie preniká do hlbších vrstiev pokožky a aktivuje voľné radikály. Tie nútia bunky produkovať enzýmy, ktoré ničia kolagén.

pixabay.com

Dôsledkom je predčasné starnutie pokožky a hyperpigmentácia. Dermatológovia varujú pred nepriaznivým vplyvom televíznych obrazoviek a dokonca odporúčajú používať krém s ochranným UV filtrom. Takže čas strávený za televíziou sa snažte obmedziť na minimum. Choďte sa namiesto toho radšej poprechádzať do prírody, ktorá vás nabije energiou.

# Prezeranie mobilu pred spánkom

Znova ide o rovnaké „modré svetlo“, ktoré potláča produkciu spánkového hormónu melatonínu. Dôsledkom je, že naše telo nesprávne rozoznáva stav bdelosti a spánku. Spánok bude nepokojný a naše telo si neoddýchne tak ako má. V tomto prípade majte pevnú vôľu a do vášho telefónu sa nepozerajte aspoň hodinu pred spánkom!

pixabay.com

# Aplikovanie opaľovacieho krému len na tvár

Určite už všetci vieme, že našu pokožku si máme pred slnkom chrániť aj v prípade, že neležíme na priamom slnku. Dôležité je však aplikovať si ochranný krém nielen na tvár, ale aj na krk, dekolt a ruky. Čím máme vyšší vek, tým vyššie je riziko vzniku pigmentových škvŕn zo slnka.

pixabay.com

# Vytrhať obočie a okamžite naň naniesť make-up

Každý šklbanec pinzetou zanecháva na pokožke mikrojazvu a je otvorenou bránou pre infekciu. Preto si treba zapamätať jedno – nedávať si make-up hneď po úprave obočia.

pixabay.com

Najlepšie urobíte, ak si takúto pokožku otriete dezinfekčným prostriedkom. Samozrejme treba dezinfikovať aj náčinie, ktoré pri líčení používate aspoň raz za dva týždne. Špinavou pinzetou si zvyšujete riziko infekcie.

# Púdrom maskujeme mastnú pokožku

Lesknete sa z T zóne? Určite sa ihneď idete prepudrovať. Pokiaľ však nechcete mať upchaté póry a akné, nerobte to.

pixabay.com

Vždy najskôr odstráňte maz z pokožky obrúskom. Až potom môžete naniesť vrstvu púdru. Ak to takto neurobíte, všetky nečistoty, ktoré sa vám nazbierali na tvári, ostanú pod novou vrstvou púdru a touto špinou sa vám upchajú póry, ktoré sa následne podráždia a zapália.

# Používanie pílingu na tvár

Používanie pílingu nám síce zjemní a vyčistí pokožku, ale na druhej strane ostane naša pokožka dehydrovaná, čo vedie k nadmernej tvorbe mazu. Dobrým riešením je nahradiť píling maskou s kyselinou mliečnou. Pokožku vyčistí a zároveň aj hydratuje.

pixabay.com

# Žuvanie žuvačky

Dlhodobé žuvanie žuvačky nám môže spôsobiť nechcené vrásky a ryhy na perách, ktorých sa len tak ľahko nezbavíme. Všetko je to v dôsledku preťaženia svalov okolo úst.

pixabay.com

V prípade, že potrebujete osviežiť dych, užívajte skôr mentolové cukríky alebo spreje do úst.

# Horúca sprcha a kúpeľ

Pre niekoho je horúca sprcha alebo kúpeľ dokonalým prostriedkom na relaxáciu. Naša pokožka už však nadšená nie je. Horúca voda pôsobí na ňu ako spálenie a narušuje jej prirodzenú rovnováhu. Vzniká tak jej podráždenie suchosť, svrbenie a infekcia.

pixabay.com

Odporúčame znížiť teplotu vody, ale aj čas strávený v nej. Nezanedbávajte ani použitie hydratačného telového krému po sprchovaní.

Pozri aj: Experti na reč tela: Prečo sa princ William venuje viac synovi a Kate zase dcére? Výsledky analýzy odborníkov vás prekvapia

zdroj: babskeveci.sk (Romi K) adme.ru

Najnovšie články