Experti na reč tela: Prečo sa princ William venuje viac synovi a Kate zase dcére? Výsledky analýzy odborníkov vás prekvapia

Monizz

Princezná Charlotte a princ George to majú v živote fajn. Ich rodičia ich bezvýhradne milujú a snažia sa im byť oporou napriek tomu, že sami majú povinností a starostí vyše hlavy. Mnohí slávni rodičia s podobným životným štýlom zverujú svoje deti do rúk opatrovateliek. To sa však kráľovských detí netýka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Okrem toho, že si svoje súkromie mimoriadne strážia, sú Kate a William aj fantastickými a milujúcimi rodičmi. Zhodnotili to britskí odborníci na reč tela. Podľa nich môžu byť kráľovskí rodičia príkladom pre mnohých ďalších a pokojne aj nekráľovských rodičov, ktorí svojim deťom neprejavujú toľko záujmu a lásky.

V súlade s ich dušičkami

Celkovo ich pozorná reč tela naznačuje, že sú v súlade s emocionálnymi potrebami svojich detí,“ povedala odborníčka Blanca Cobbová. „Nielenže sú v súlade s ich deťmi, ale snažia sa ostať aj na rovnakej úrovni, a to doslova. V mnohých prípadoch sa k svojim deťom nakláňajú do úrovne ich očí, znižujú sa na ich výškovú úroveň. Toto správanie hovorí o tom, že sú primárne zameraní na svoje deti bez ohľadu na to, koľko kamier ich sleduje či nesleduje,“ dopĺňa Cobbovú odborníčka Patti Wood.

Odborníci upozorňujú aj na spôsob utešovania detí rôznymi metódami, pričom William a Kate majú podľa nich svoj vlastný spôsob. „Hladkanie vlasov princa Georga nie je len starostlivosťou, ale aj spôsobom, ako ho Kate chráni pred kamerami. Ostrý lakeť a vzpriamené prsty sú obrazom vyskytujúcim sa v karate, čím Kate novinárom podvedome a zdvorilo naznačuje, aby odvrátili pozornosť od jej syna,“ pokračuje Woodová.

View this post on Instagram

A post shared by fanpage for Princess Charlotte (@hrhprincesscharlotte) on

Čo je však podľa odborníkov najpozoruhodnejšie, je opakujúce sa gesto rodičov pri verejnom vystupovaní s princeznou Charlotte. „Dvojitý dotyk, alebo dotyk dvoch rôznych rúk, je skutočne výnimočný moment, kedy sa obaja rodičia sústredia na to, aby sa ich dcéra nebála a cítila sa pohodlne,“ hovorí Woodová. Vo väčšine prípadov sa snaží princ William vystupovať pred svojou ženou a deťmi a odborníci tvrdia, že dôvodom rozhodne nie je jeho postavenie, ktoré je v rámci mladej rodiny najvyššie. Jedným okom totiž sleduje svoje deti a manželku a druhým sa pozerá pod nohy, čo je rozhodne gesto naznačujúce ochranársky inštinkt.

Hovorí sa, že jeden z najlepších spôsobov, ako ubezpečiť dieťa o tom, že je všetko v poriadku, je prebratie jeho plnej váhy na seba a v tomto prípade to takisto platí doslovne. Nie je výnimočné, keď sa na fotografiách objavuje na svoj vek už veľký princ George na rukách svojho otca. Rozhodne to nie je spôsob, ako títo rodičia svoje deti maznajú. Chránia ich pred verejnosťou, ktorá je niekedy dotieravejšia než by detský mozog dokázal pochopiť, preto masy ľudí vníma ako potenciálnu hrozbu.

Na záver už len celkové hodnotenia Patti Woodovej: „Obaja, aj princ, aj vojvodkyňa sa na svoje deti permanentne usmievajú, dávajú im vedieť, koľko pre nich znamenajú, a že sa nemusia ničoho zvonka báť.“ Klobúk dole, milí rodičia! Súhlasíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: O tomto by mali okamžite vedieť všetky ženy! Tieto 4 veci sú pre vašu vagínu veľmi škodlivé

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com