Odborníci na kozmetiku radia! Toto je 10 najväčších chýb, ktoré robia pri líčení ženy po 50-ke!

Monizz

Každá z nás túži vyzerať mlado a sviežo, aj keď už nemá práve sladkých dvadsať. Sú ženy, ktoré majú pre vizáž prirodzený cit a potom také, ktoré treba takpovediac nasmerovať. V zásade platí, že ženy po štyridsiatke a päťdesiatke by sa už nemali líčiť výrazne. Čo konkrétne to však znamená?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Rúž

Aj keď dnes je už paleta farieb rúžov nesmierne široká, odjakživa vychádzala najmä z odtieňov červenej a ružovej. Napriek tomu by si ženy v zrelom veku nemali pery rúžovať výraznými farbami. Úplne by sa mali vyhýbať ostrým farbám ako je sýtočervená, či sýtoružová a nahradiť by ich mali jemnejšie odtiene, prípadne odtiene zemitých farieb. Povolená je aj perleť, ktorá opticky zväčší pery.

pixabay.com

Očné tiene

V posledných rokoch sú veľmi trendy hnedé a zemité odtiene očných tieňov a nevyhýbajú sa im ani mnohé zrelšie ženy. V tomto prípade by sa však mali, pretože hnedá zdôrazňuje vrásky, únavu, a aj kruhy pod očami. Ak radi používate hnedé tiene, mali by ste výber farby starostlivo zvážiť a zaobstarať si naozaj kvalitnú podkladovú bázu a korektor.

pixabay.com

Očná linka

Ak ešte stále praktizujete zvyk z mladosti a síce nanášanie čiernej očnej linky z vnútornej strany oka, uberte. Po prvé je to zastaralé, po druhé to oko opticky zmenšuje zostaruje a po tretie vaše oko vyzerá opuchnuté. Ak si potrpíte na orámovanie očí, používajte čiernu linku zvonka, ale s citom. Pri dámach v strednom veku platí, že výrazných liniek by sa mali vzdať a namiesto toho ich tieňovať dostratena. Oko tak vyzerá mladšie a opticky sa rozšíria zväčší.

pixabay.com

Maskara

Maskaru by ste nemali používať na spodné riasy. To platí tak pre mladé, ako aj pre staršie ženy. Oko pôsobí smutne, ponuro a zvýraznia sa nedostatky pokožky – najmä prirodzený pigment pod očami, ktorý pôsobí akoby ste mali poriadne kruhy. Okrem toho riasenka na spodných riasach zvýrazňuje aj vrásky okolo očí.

pixabay.com

Tekuté linky

V súčasnosti ešte stále veľmi módne tekuté očné linky pôsobia nádherne, sviežo a mladistvo, ale len na napnutej a mladej pokožke. Dámy v strednom veku by sa ich skutočne mali vzdať. Treba sa sebakriticky pozrieť do zrkadla a všimnúť si, že vaše viečka sú popadnuté, koža voľnejšia. Tekuté linky vám na očiach spravia len šarapatu a budete vyzerať ako zle namaľovaná bábika. Opäť treba prejsť k čiernym ceruzkám a roztierať ich do stratena. Ak sa linky nechcete za žiadnu cenu vzdať, skúste aspoň čiernu nahradiť hnedou farbou.

pixabay.com

Kontúrovacie ceruzky na pery

Výrazne farebná kontúrka na starších perách nemá čo robiť. Dnes viete sýtofarebné kontúrovacie ceruzky nahradiť jemnejšími odtieňmi vo farbe rúžu, ale aj priehľadnými kontúrkami, ktoré pery zafixujú pred roztekaním rúžu do vrások okolo úst, no zároveň ich nebude vôbec vidieť. Ak sa kontúrka nezhoduje s farbou rúžu, pridáva vám vek a pôsobí vulgárne.

pixabay.com

Make-up

Nepoužívajte mejkap pokiaľ nemáte výrazne zničenú, fľakatú, suchú, alebo naopak, príliš mastnú pleť. Takýto mejkap pôsobí aj na mladej pleti ako omietka, na staršej len zvýrazňuje vašu snahu prekryť nedokonalosti. Vek je krásny, tak sa s ním vyrovnajte. Na zakrytie bežných pigmentových nedostatkov používajte BB krémy, podkladové bázy či tónovacie krémy.

pixabay.com

Farba make-upu

Nepoužívate mejkap, ktorý nie je vo farbe vašej pleti a je výrazne bledší alebo výrazne tmavší. Každý to vidí, zvýrazňuje to vrásky a vyzerá to priam zúfalo. Hľadať by ste mali mejkap vo farbe vašej pokožky a tiež je dôležité dbať aj na konzistenciu. V zásade platí, že staršie dámy by nemali používať matný mejkap. Ideálny je niečo medzi matným a lesklým. Treba si vybrať, v ponuke je ich množstvo.

pixabay.com

Lícenka

Pozor, lícenka je dôležitá vec, najmä ak nechcete vyzerať ako Marfuša. Prášok kupujte v zemitých odtieňoch, maximálne o dva odtiene tmavší od farby mejkapu. Vyhýbajte sa síce krásne pôsobiacim, no v praxi priam opičím farbám líceniek, ktoré na vás žiaria z regálov v drogérii. Popravde povedané, nik netuší, pre koho sa tie farby vyrábajú, lebo neprirodzené odtiene nepristanú rovnako starším, ako aj mladším ročníkom. Takisto  si lícenku kupujte práškovú, nie mastnú. Nezabudnite, že stačí jeden-dva ťahy a lícenku bude vidieť. Nemusíte ju pretierať päťkrát.

Pozri aj: Kamarátka mi poradila, ako môžem schudnúť bez diéty a cvičenia. Ide o samé užitočné a príjemné veci!

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc