Napichané pery a škaredé umelé nechty. Toto je 9 kozmetických procedúr, na ktoré by ste mali čo najskôr zabudnúť

Gabriela Kinčoková

Každá žena chce byť tou najkrajšou na svete. Pre mnohé ženy je starať sa o vlasy, nechty, pery alebo pleť vášeň. Keď chcú byť krásne, nezastaví ich nič. Nezastaví ich ani akákoľvek bolesť. Pretože ako je známe, pre krásu sa veľakrát trpí. Prinášame vám 9 kozmetických procedúr, na ktoré by ste teda mali čo najrýchlejšie zabudnúť.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Vyrovnávanie vlasov

Foto: unsplash

Keratínové narovnávanie, laminácia alebo screening. Toto všetko sú techniky, ktoré vám sľubujú, že vaše vlasy obnovia a dodajú im hladký vzhľad. Nie je to však úplne pravda. Vaše vlasy sa v najlepšom prípade budú po takejto kúre spamätávať pár týždňov a v tom horšom prípade zaplatíte kaderníkovi nepekné peniaze za ich obnovu. Vo väčšine prípadov majú zákazníčky pocit, že ich vlasy strácajú prirodzený lesk, stávajú sa tenšie a rýchlo sa lámu. V látke, ktorá sa používa pri týchto procedúrach sa nachádza formaldehyd, čo je bezfarebný plyn, ktorý dráždi sliznicu a ovplyvňuje nervový systém. Ak chcete však naozaj rovné vlasy používajte špeciálne žehličky a prípravky proti spáleniu vlasov a vyrovnajte si ich doma.

#2 Vlny

Foto: unsplash

Natočené vlasy natáčkami sú v móde už niekoľko rokov. Je to však pre naše vlasy vhodné? Pri tomto postupe sa častokrát používajú aj chemické roztoky. Ak sa rozhodnete použiť túto techniku, buďte pripravení nato, že kvalita vašich vlasov sa výrazne zníži. „Chémia“, ktorá sa pri tomto postupe používa vysušuje vaše vlasy a pokožku. Ak práve tomuto chcete predísť a zároveň mať krásne natočené vlasy, vymeňte natáčky za kulmu alebo žehličky no nezabúdajte na tepelnú ochranu.

#3 Umelé riasy

Foto: unsplash

Alergická reakcia na lepidlo, ktorým sa lepia mihalnice môže viesť k trvalému poškodeniu mihalníc. Používanie tejto chémie nie je zlé len pre vaše riasy, ale rovnako aj pre oči. Obnova rias po použití umelých rias je individuálna, no môže to trvať od jedného po šesť mesiacov. Salóny tiež ponúkajú služby ako laminácia alebo botox mihalníc, ktoré ale nie sú najlepší nápad. Tieto procedúry sa vykonávajú pri vysokých teplotách, čo môže veľmi ohroziť napríklad rast vašich rias. Ak chcete dosiahnuť efekt krásnych rias používajte oleje a dobrú riasenku.

#4 Gélové nechty

Foto: unsplash

Gélové nechty sú veľmi populárne v každej vekovej kategórii žien. Sú však bezpečné? Lekári varujú, že dlhodobé nosenie gélových nechtov poškodzuje nechty a sú jemné a krehké. Existuje aj riziko infekcie, ak manikérka nepoužíva sterilné nástroje. Bezpečnejší variant je naučiť sa o svoje ruky starať sama a robiť si manikúru doma. Ušetrí to váš čas, zdravie a peniaze.

#5 Chemický peeling

Foto: unsplash

Kvôli kráse sú ženy schopné urobiť naozaj čokoľvek. Jednou z procedúr, ktoré sú schopné podstúpiť je aj chemický peeling. Čo znamená, že sú schopné doslova si odstrániť hornú vrstvu pokožky tváre. Látka fenol, ktorá sa používa v procese čistenia je veľmi toxická chemická zlúčenina. Účinok tohto čistenia však môže byť úplne opačný. Vyberte si radšej  peelingy, ktoré budú vašu pokožku ošetrovať a sú voľne dostupné vo viacerých obchodoch.

#6 Veľké pery

Foto: unsplash

Veľké nafúknuté pery sa stali čoraz viac populárnejšie. Na všetkých instagramových profiloch a po celom svete. Všetkým je ale jasné, že to nie je úplne najzdravšia voľba. Veľa však záleží aj od lekára, ktorý pery robí. Ak by sa stalo, že by náplň zaviedol zle, mohlo by to byť veľmi nepríjemné na pohľad. Môže nastať aj alergická reakcia, ktorá sa však môže objaviť aj po niekoľkých rokoch. V niektorých prípadoch injekcie s kyselinou hyalurónovou spôsobujú erytém a nádory. Kylie Jenner si tiež nechala zmenšiť pery. Mnohí ľudia, ktorí boli na ňu zvyknutí ju zhodnotili negatívne. To práve preto, že spoločnosť je veľmi zvyknutá na neprirodzene veľké pery.

#7 Vlákna na utiahnutie kože

Foto: unsplash

Mnoho ľudí sa omladzuje práve technikou, keď sa im najjemnejšie vlákna zavedú pod kožu. Nie je to veľmi bolestivé, ale existuje veľké riziko poškodenia tváre. A navyše ak natrafíte na zlého lekára, môže sa stať, že vaša tvár bude asymetrická. Veľkou nevýhodou tejto techniky sú modriny a bolesť, ktorá zostane po zákroku. Ako náhrada za tento nepríjemný zákrok je určite každodenná starostlivosť o pleť a tvár celkovo.

#8 Vytetované obočie

Foto: unsplash

Vytetované obočie si každým dňom dáva robiť viac a viac žien. To, či to však bude naozaj dobrá voľba by sme mohli pochybovať. Veľká nevýhoda je určite strata veľkej časti farby, o ktorú určite prídete po niekoľkých týždňoch. Po prvom mesiaci budete musieť ísť na opravu, čo naozaj neušetrí peniaze a ani čas. Nahraďte procedúru radšej olejmi alebo farbami s dlhodobým účinkom.

#9 Depilácia voskom

Foto: unsplash

Táto technika je veľmi populárna ako u žien tak aj u mužov. Lekári však neodporúčajú depilovať chĺpky z nosa. Chĺpky v nose majú funkciu filtra, ktorý zabraňuje prenikaniu pachu a mikróbov do tela. Depiláciou spôsobíte ranu, cez ktorú do obehového systému môžu vstúpiť baktérie. Lepšie je určite si zakúpiť strojček na odstraňovanie chĺpkov.

Usúďte sami čo je a čo naopak nie je dobré pre vaše telo. Vyhnúť sa však pár bodom z tohto zoznamu veľmi ušetrí vašu peňaženku a hlavne zdravie.

Pozri aj: Koniec divokých párty aj neviazaného sexu. 20+ fotografií, ktoré ukazujú ako veľmi sa zmení život ženy po narodení dieťaťa

Gabriela, adme.ru