Konečne som sa zbavila akné na brade, čiernych bodiek na nose a zapálených uhrov! Pomohla mi až táto jedna surovina, ktorá si poradí naozaj so všetkým!

Zuzana Fulopova

Napriek pravidelnej starostlivosti dokáže akné potrápiť mnohé z nás aj v dospelosti. A to je aj môj prípad. Už od tínedžerských čias som mala problém s mastnou pokožkou a s tým spojenými vyrážkami. Myslela som si, že po tridsiatke sa všetko zmení a ja už ďalej tento problém nebudem musieť riešiť, avšak som sa bohužiaľ mýlila. A tak som začala skúšať prírodné recepty našich starých mám, ktoré mi pomohli zredukovať mastnosť pleti a tým pádom aj čierne uhry a vyrážky. A teraz by som sa o tieto recepty rada podelila aj s vami!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ide o receptúry na prípravu domácich masiek, ktoré stačí používať raz až dvakrát za týždeň. Najlepšie na tom je, že na prípravu týchto masiek nám stačí len niekoľko ingrediencií, ktoré určite máte aj  bežne doma.

Medová maska

pixabay.com

Budeme potrebovať

1 PL medu

1 lyžičku mletej škorice

1 lyžičku muškátového orieška

pár kvapiek citrónu

Návod

Všetky ingrediencie zmiešame v miske a aplikujeme na dopredu vyčistenú pleť, samozrejme vyhneme sa okoliu očí. Masku asi po 10 minútach zotrieme z pleti vlažnou vodou jemným krúživým pohybom prstov.

Pomarančová maska

pixabay.com

Budeme potrebovať

1 PL sódy bikarbóny

1 PL šťavy z pomaranča

Návod

Pomaranč si odšťavíme a odlejeme 1 PL pomarančovej šťavy do pripravenej misky, kde pridáme sódu bikarbónu tak, aby sa výsledná konzistencia podobala na pastovú zmes. Následne aplikujeme na tvár a po 15 minútach pôsobenia jemne krúživými pohybmi zmyjeme masku vlažnou vodou.

Peelingová maska z kokosového oleja

pixabay.com

Budeme potrebovať

1 PL kokosového oleja

1 až 2 PL kávového sósu

1 kapsula vitamínu A

Návod

Všetky ingrediencie zmiešame v miske do mastnejšej konzistencie a aplikujeme na tvár, vyhneme sa okoliu očí. Necháme pôsobiť 10 minút a následne krúživými pohybmi opláchneme z tváre vlažnou vodou. Po tejto peeelingovej maske už nemusíme nanášať pleťový krém, kedže pleť bude po nej mastnejšia.

Extra tip

Pred nanesením masky je najlepšie spraviť si aj peeling so sódou bikarbónou. Ovlažíme si tvár vodou a jemnými krúživými pohybmi nanesieme na tvár sódu bikarbónu tak, ako keby sme si ju masírovali. Následne si ju hneď zmyjeme vodou z tváre.

Milé dámy, napriek nedokonalej pleti aj po tridsiatke, vždy treba vidieť vo všetkom aj to pozitívne. Máme tú výhodu, že naša pleť bude starnúť pomalšie! A k tomu môže pomôcť aj táto omladzujúca maska z kvasníc, ktorú tiež určite vyskúšam.

Pozri aj: Na záhrade nazbierala šišky a konáriky, ktoré začala farbiť a lepiť. Všetci boli prekvapení, keď vytvorila nefalšovanú vianočnú atmosféru, ako z najkrajšej rozprávky

                                                                                               zdroj: babskeveci.sk (Zuzu)

Najnovšie články