Trápil ma môj krk a dekolt, ktoré ukazovali môj vek. Keď som vyskúšala tento skvelý recept na zmiernenie vrások, môj dekolt a krk omladli minimálne o 7 rokov

Monizz

Prvé hlbšie viditeľné vrásky sa ženám spravia spravidla v oblasti krku, šije a v neposlednom rade v dekolte. Pre mnoho žien tieto drobné čiaročky predstavujú hotovú katastrofu a radi by ich odstránili, no medicínu na to ešte nevymysleli. A čo tak zabŕdnuť do lekárničiek starých mám a vyskúšať si vyrobiť handmade krém z toho, čo ponúka kuchyňa?

Článok pokračuje pod videom ↓
0
inat.com

Ak sa vám už stihli spraviť vrásky a ryhy na krku, v dekolte či na šiji, ťažko sa vám díva do zrkadla, keď si obliekate obľúbené šaty s výstrihom. Napriek tomu, že ste krásne, musíte svoj krk a dekolt baliť do látok, inak sa necítite príjemne.

Ako vyhladiť vrásky

1
takprosto.cc

Nebudeme tvrdiť, že po nanesení tohto vlastnoručne vyrobeného krému sa stane zázrak a vrásky zmiznú, ale budeme tvrdiť, že sa určite zmiernia! Je to odskúšané na našich mamách. Samozrejme, ak chcete, aby bol efekt čo najviditeľnejší, je dobré používať prírodné prostriedky, ktoré stimulujú produkciu kolagénu, vyhladzujú vrásky a hydratujú pokožku. Tieto masky pomôžu zregenerovať vašu pokožku na problematických miestach a obnovia elasticitu kože. Mimochodom, neurobia vo vašej peňaženke prievan.

Maska na báze pivovarských kvasníc

Pivovarské kvasnice sú všeliek nielen na kožu, ale aj na poškodené vlasy. O tom ale inokedy. Dnes sa pozrieme, v akej kombinácii pomôžu vašim vráskam.

Zloženie:

100g obyčajného bieleho jogurtu

1PL sušených pivovarských kvasníc

1PL rastlinného oleja

2
takprosto.cc

Použitie:

Zmiešajte všetky ingrediencie tak, aby vám vznikla hladká hmota. Následne masku aplikujte na krk a dekolt a nechajte ju tam aspoň po dobu 15 minút. Pokojne môžete aj dlhšie. Potom masku umyte vlažnou vodou a miesta, na ktorých ste ju nanášali, potrite v tenkej vrstve olejom, prípadne postačí aj hydratačný krém či telové mlieko. Dôležité je, aby sa po odstránení masky koža hydratovala a premastila.

Pre dosiahnutý efekt opakujte procedúru trikrát do týždňa najlepšie pred spaním, ideálne pred sprchou, no nezabudnite si problematické miesta po sprche natrieť.

Maska z banánov a esenciálneho ružového oleja

Banány sú jemné a ružový olej používali už v staroveku, kedy predstavoval najvyšší level v oblasti kozmetiky. Poďme sa pozrieť, ako takúto masku vyrobiť.

Zloženie:

1 veľmi zrelý banán

1PL esenciálneho ružového oleja

3
takprosto.cc

Použitie:

V prvom rade si pripravte banánové pyré, pridajte doň esenciálny olej a dobre premiešajte. Masku opäť aplikujte na krk a dekoltu a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Potom zmyte studenou vodou. Opäť opakujte aspoň trikrát týždenne, ak chcete docieliť želaný efekt.

Maska z medu a avokáda

Účinky medu sú podobné ako účinky ružového oleja. Zjemňuje a navracia pružnosť, aj preto je obľúbeným pri výrobe kozmetických produktov. Avokádo má zasa blahodarné účinky nielen v kuchyni, ale aj v kozmetike – najdôležitejšiu úlohu v ňom zohráva olej.

Zloženie:

100g dužiny z avokáda

1PL medu

4
takprosto.cc

Použitie:

Pripravte si avokádo a pridajte doňho med. Zmixujte hmotu tak, aby konzistencia ostala jednotná. Masku následne aplikujte na krk a dekolt a jemne masírujte aspoň 10 minút. Po masáži si masku nechajte ešte aspoň ďalších 15 minút a potom zmyte  studenou vodou.

Nezabudnite sa o tieto recepty podeliť s priateľkami a dajte nám vedieť, či ste si urobili čas na príjemné leňošenie.

Pozri tiež: Moje päty boli v zime veľmi suché a nepomáhal mi žiadny krém. Potom som vyskúšala túto kúru a chodidlá mám jemné a hladké ako ešte nikdy

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články