Žena bez domova dostala druhú šancu. Keď uvidíte jej premenu, nebudete veriť, že ide o rovnakú osobu

Dana Kleinová

Foto: Instagram (shafaqnovruz)

Nezištné činy a láskavosť cudzincov nie sú také zriedkavé, ako by sme si mysleli. Tento príbeh sa odohral v Turecku, kde sa stylistka rozhodla pomôcť bezdomovkyni. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Brightside.me, Shafag Novruz je mladá profesionálna stylistka, ktorá sa venuje mejkapu, stylingu a svadobným účesom. Keď Shafaq natrafila na bezdomovkyňu Ritu a uvidela jej zanedbaný vzhľad, rozhodla sa jej hneď pomôcť a vrátiť jej vonkajšiu krásu a dôstojnosť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shafag Novruz (@shafaqnovruz)

Neuveriteľná premena

Rita roky znášala krutú realitu bezdomovectva, len so spomienkami na svojho zosnulého syna. Žila na ulici a prežívala vďaka zbieraniu fliaš a tašiek. Napriek svojmu snu nájsť si prácu, Rita cítila, ako ju spoločnosť kritizuje pre jej vzhľad. Keď Shafag počula jej príbeh, rozhodla sa jej pomôcť a začleniť ju späť do spoločnosti.

Premena začala návštevou zubára, kde Shafag osobne uhradila náklady na operáciu zubov, aby Rite dopriala úsmev, aký si zaslúži. Potom nasledovala manikúra a pedikúra. Výzvou boli Ritine vlasy, ktoré boli poškodené. Tie jej boli predĺžené a nafarbené na blond. Tam však jej premena neskončila a Rita si skúsila rôzne kozmetické ošetrenia pleti, depiláciu voskom, umelé mihalnice a, samozrejme, mejkap.

Nakoniec Shafag Ritu obliekla do luxusných čiernych šiat a náhle Rita vyzerala na nepoznanie. Nielenže omladla o niekoľko rokov, no vyzerala ako úplne iná osoba, ktorú by len ťažko niekto odhadoval ako bezdomovkyňu.

Najnovšie články