Označovali ju za najkrajšiu ženu sveta, teraz má 84 rokov. Spoznávate svetoznámu ženu na fotografii?

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Dvojnásobná držiteľka Oscara Jane Fonda tvrdí, že je zázrak, že ešte žije. V populárnej šou Ellen DeGeneres povedala, že si nikdy nemyslela, že bude žiť tak dlho. V skutočnosti bola presvedčená, že zomrie sama a hlavnú rolu bude hrať alkohol. Teraz má 84 rokov a patrí k najobľúbenejším herečkám Hollywoodu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Má 84 rokov a bola označovaná za najkrajšiu ženu sveta. Ako uvádza portál LP-Life, napriek tomu, že bola skeptická, stále sa teší dobrému zdraviu. Na otázku, prečo vyzerá tak dobre so smiechom odpovedala, že je to preto, lebo nemá sex. Zároveň však priznala, že ju to stojí veľa úsilia udržať sa vo forme a jej život bol plný úspechov aj sklamaní. Väčšina mladých ľudí má Jane Fondu zaradenú ako zlú svokru Jennifer Lopez z filmu Diabolská svokra.

Oceňovaná herečka

Ako uvádza portál Britannica, Jane, celým menom Lady Jayne Seymour Fonda je americká herečka, ale aj spisovateľka, politická aktivistka a bývalá modelka. Je držiteľkou dvoch cien Oscara, štyrikrát získala Zlatý Glóbus a taktiež aj dve ocenenia BAFTA Awards. Na Oscara však bola celkovo nominovaná sedemkrát. Pochádza z hereckej rodiny, jej otec, Henry Fonda bol významný filmový a divadelný herec. Jej mama Bridget bola taktiež herečka. Mnohí ju poznajú hlavne z filmov ako Diabolská svokra, Dámsky klub, Klute alebo Návrat domov. Jej herecká kariéra sa však začala už v roku 1960.

Bohatá kariéra

V začiatkoch svojej kariéry bola Jane veľmi známa hlavne svojím sexy vzhľadom vo filme Barbarella. Avšak, vyplatilo sa to. V roku 1995 ju časopis Empire zaradil do rebríčka najsexy žien všetkých čias. Predtým, než sa stala známou herečkou Hollywoodu, venovala sa modelingu. Predtým, než začala s herectvom, bola dvakrát na obálke známeho časopisu Vogue.

Unstated photographer [Public domain], via Wikimedia Commons
Medzi ňou a jej súrodencami mala panovať veľká rivalita a navzájom sa predbiehali. Najviac s ňou súperil jej brat Peter, ktorý sa taktiež vydal v hereckých šľapajách. Janenina matka bojovala so svojím mentálnym zdravím, napriek tomu, že celá rodinka pôsobila veľmi idylicky. V roku 1950 svoj boj prehrala a spáchala samovraždu.

Komplikované vzťahy v rodine

Jej vzťah s otcom bol veľmi komplikovaný, pretože sa snažil kontrolovať aj to, ako vyzerá. „Bola som od môjho otca naučená na to, že to ako vyzerám je to, na čom naozaj záleží. Bol to dobrý muž, no ja som bola na neho nahnevaná, pretože mi naznačoval niečo, čo by otcovia robiť nemali. Keď nevyzeráš perfektne, nebudeš milovaná,“ povedala.

Photofest [Public domain], via Wikimedia Commons
Ako mladá trpela poruchou príjmu potravy. Bulímia ju prenasledovala približne do tridsiatky a sama priznala, že boli dni, kedy prežila len na káve, cigaretách a jahodovom jogurte. Napriek tomu, že jej hviezda vystrelila veľmi rýchlo a taktiež sa dlho držala aj na svojom vrchole, nepísali na ňu len pozitívne recenzie. V jej začiatkoch o nej napísali aj ako o najhoršej herečke roka.

Mieremet, Rob / Anefo [CC BY-SA 3.0 nl], via Wikimedia Commons
Mladá generácia ju vníma hlavne z filmu Diabolská svokra, ktorý naše stanice pravidelne vysielajú. Jennifer Lopez sa vyjadrila, že práca s ňou na tomto filme patrí medzi vrcholy jej kariéry.

Najnovšie články