Táto 85-ročná modelka sa s nami podelila o jej tajomstvo krásy. Keď zistíte, aké je, začnete sa ním riadiť už od dnes!

Monizz

Carmen Dell’Orefays – legenda módneho sveta a fantastická žena je jednou z mála, ktorej život ľudí fascinuje, inšpiruje, ale aj udivuje. Dnes má 85 rokov a nechce ani pomyslieť na odchod do dôchodku. Táto dáma je pripravená ostať na móle aj napriek svojmu veku. Zabúda na vrásky a šedivé vlasy. V čom tkvie tajomstvo vitality tejto dámy?

Článok pokračuje pod videom ↓
1
takprosto.cc

Carmen Dell’Orefays sa dostala do Guinessovej knihy rekordov ako modelka s najdlhšou aktívnou kariérou. Jej skutočný vek by jej nikto netipoval. Podľa jej slov však nie je všetko o vzhľade, ale o pozitívnom nastavení mysle a dostatku sebalásky.

2
takprosto.cc

Ťažké vojnové začiatky

Carmenina kariéra začala počas druhej svetovej vojny, keď mala len 14 rokov. Pózovala pre časopis Vogue a od tej doby si život bez práce nedokáže predstaviť. Ženy sa často snažia svoj vek zakrývať, no Carmen vidí v starnutí iba výhody. Podľa nej by si ženy šediny nemali zakrývať, ale naopak, nechať vyniknúť kráse strieborných vlasov.

3
takprosto.cc

Dalího múza

Samotný Salvador Dalí nazýval Carmen svojou múzou. To, v čom spočívalo tajomstvo vitality a prirodzenej krásy, nazýval umelec renomovaným vzhľadom. Ten modelka dosiahla dostatkom spánku, pravidelným plávaním a optimálnym príjmom potravín.

7
takprosto.cc

„Je dôležité nejesť to, čo naše telo nepotrebuje. Naučiť sa myslieť na to, čo je pre život nevyhnutné. Existuje mnoho vecí, jedál, aktivít, no vždy je potrebné najprv porozmýšľať, či je to pre vás život potrebné. Všetci sme strojcami seba samých“, hovorí Carmen.

5
takprosto.cc

Žiť naplno

Carmen napísala aj knihu, v ktorej opisuje tajomstvo krásy a vitality, ktorú nabrala počas 40 rokov pracovného života. Trikrát sa vydala a jej štvrtým partnerom bol televízny moderátor David Susskind, ktorý ale zomrel na infarkt.

4
takprosto.cc

Na svoje 85. narodeniny poskytla istému zahraničnému časopisu rozhovor, v ktorom sa vyjadrila k sexu vo vyššom veku, čím šokovala čitateľov po celom svete. „Stále žijem plnohodnotný sexuálny život, prečo by som sa ho mala vzdať? Som zvyknutá žiť na plné obrátky. Aj v sexe som rovnaký gurmán ako v kuchyni“.

6
takprosto.cc

Modelka neskrýva svoju túžbu prežiť storočnicu, zvyšok života chce prežiť v šťastí a radosti a zomrieť na vysokých podpätkoch. Táto dáma opäť ukázala, že aj staroba je krásna a len človek sám dokáže ovplyvniť, ako ju prežije. Veriť v seba samého, nebáť sa starnutia a užívať si každý okamih. To je tajomstvo celoživotného elánu, vitality a aj krásy.

8
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc