Máte v lete problém zaspať? Odborníci sa podelili o užitočnú radu

Dana Kleinová

Foto: pixabay.com

Experti na spánok sa podelili o trik, ktorý by ste mali spraviť hodinu pred zaspávaním. Bude sa vám tak lepšie zaspávať počas horúčav. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje Mirror, spánkoví odborníci prišli s návrhom, ako sa schladiť počas horúcich večerov, keď nemôžete zaspať. Potrebujete na to len jednu pomôcku a trochu plánovania predtým, než sa rozhodnete ísť spať. Lebo teplo je príjemné, keď ležíte niekde pri bazéne, ale nie keď ležíte unavení v posteli.

Foto: pixabay.com

Stačí jedna vec

Doktorka Hana Patel, rezidentná expertka na spánok v Time4Sleep, odporúča dať si do postele termofor so studenou vodou hodinu pred spaním, vďaka čomu potom budete mať príjemné prostredie na spanie v momente, keď si ľahnete do postele.

Zatiaľ čo niektorí ľudia skúšajú termofor zmraziť, aby ho čo najviac ochladili, doktorka Patel odporúča namiesto toho použiť studenú vodu, ktorá vám stále pomôže udržať telesnú teplotu na nízkej úrovni.

Vysvetlila: „Namiesto toho, aby ste zmrazili termofor, keďže by ho to mohlo poškodiť, naplňte ho veľmi studenou vodou a nechajte ho v posteli hodinu predtým, ako pôjdete spať.“

Foto: pixabay.com

Nenechávajte ho v posteli

Predtým než zaspíte, uistite sa, že ste termofor z postele vybrali, keďže by vám mohol skôr uškodiť, ako pomôcť.

„Kontakt s pokožkou môže spôsobiť nepohodlie a pri veľmi nízkych teplotách možné poškodenie kože,“ upozorňuje doktorka.

Podobný nápad

Týmto nápadom sa inšpiroval aj jeden muž, ktorý sa rozhodol tento trik poňať inak. Do postele si umiestnil pomôcku, ktorá je pôvodne určená pre psov. Ide o chladiacu podložku, ktorá sa má ochladiť hneď, ako si na ňu ľahne domáce zviera – alebo v tomto prípade človek.

Najnovšie články