Z výchovy tejto ženy sú mnohé matky znechutené. Svojim deťom nehovorí nie, chodia spať neskoro a jedia, čo chcú

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (biba_tanya)

Celodenné sledovanie videí, spánok o jedenástej večer a na raňajky, čokoľvek chcú. Toto znie ako sen takmer každého dieťaťa, hoci rodičia nad tým väčšinou len krútia hlavou. Až na 40-ročnú matku Bibu, ktorá tak svoje dcéry vychováva.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál The Sun, podľa Biby je dôležité, aby rodičia čím skôr zo svojho slovníka vyhodili slovko nie. Keď sa jej dcéry, 7-ročná Tabitha a 4-ročná Lola, rozhodnú, že budú pozerať televíziu do jedenástej večer a na raňajky chcú mať cestoviny so syrom, nikdy im nepovie nie. Žijú bez pravidiel a podľa nej je to takto správne. „Tabitha a Lola nemajú čas, kedy majú ísť spať ani čas, kedy majú vstávať. Môžu sa rozhodnúť, č budú celý deň robiť a čo budú jesť.“

Jej deti nemajú záchvaty hnevu

„Keby viac mamičiek nasledovalo môj príklad, mali by zdravšie, šťastnejšie deti s menšími záchvatmi hnevu, stresom a menšími problémami s duševným zdravím… Dievčatá sú často hore aj po desiatej. Chodíme na večerné prechádzky na pláž, pozorujeme hviezdy alebo pozeráme na Mesiac,“povedala. Dodala, že jej práca jej dovoľuje taktiež spať, dokedy sama chce, a tak sa nikdy nebudia na budík.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Biba Tanya (@biba_tanya)

Chce, aby počúvali svoje telo

„Jediné, čo od nich chcem je, aby počúvali svoje telo a všímali si, ako sa potom cítia… Tým, že majú zodpovednosť samy za seba, vyberajú si lepšie. Prísni rodičia spôsobujú, že deti sa búria, keď sú mimo dohľadu,“povedala. Samozrejme, priznáva, že ju mnohí rodičia kritizujú, ale sú aj takí, čo si od nej pýtajú rady. Hovorí, že ich vždy nechá, nech si robia, čo len chcú, ale vždy je pripravená zasiahnuť, keby to ohrozovalo ich zdravie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Biba Tanya (@biba_tanya)

Vedia čítať aj písať

So svojimi dvoma dcérami žije sama, ale otec jej detí žije v Spojenom kráľovstve spolu s ich synom, ktorý bol však vychovávaný úplne inak. „Bola som na neho prísna, mal svoju rutinu, čas kŕmenia, spánku, všetkého. Hneď, keď mal na to vek, išiel do škôlky. Keď som však mala o desať rokov dcéru, chcela som ju vychovávať inak.“ Tvrdí tiež, že ani jedno z jej dievčat nikdy neprepadlo záchvatu hnevu. Obe sa tiež samy naučili písať a čítať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Biba Tanya (@biba_tanya)

„Aj keď im dávam vždy na výber z toho, čo môžu cez deň robiť, stále si vyberú, že chcú tráviť čas von, čo je úžasné,“povedala. Čo si myslíte o takomto spôsobe výchovy?