Sú vhodnejšie tie s krídelkami alebo bez? Vyberte si vhodné dámske vložky pre vás

Sponzorovaný obsah

foto: Drogerka

Poznáme to azda všetky, dámske dni nám niekedy vedia poriadne skomplikovať život. Vedeli ste, že mnohé z nás nosia podľa prieskumov nesprávne vložky alebo tampóny? Presne tak. Nie je ničím nezvyčajným, že mylne siahame napríklad po tých hrubších vložkách v presvedčení, že nás viac ochránia pred nechceným pretečením.

Zopár faktov o menštruácii

Na úvod si povedzme zopár faktov o ženskom cykle, ktoré prináša portál menštruácia.sk

  • Menštruácia sa prvýkrát v živote ženy objavuje vo veku 10+ rokov a ide o fyziologický prejav premeny dievčaťa na ženu.
  • Menštruačný cyklus je potrebný na to, aby sa ženy neskôr mohli stať matkami.
  • Počas života priemernej ženy prebehne zhruba 400 takýchto cyklov, čo predstavuje približne 6 rokov.
  • Priemerná žena použije počas svojho života až 11 000 tampónov
  • Počas zimných mesiacov zvykne byť menštruácia dlhšia a dokonca bolestivejšia

Napriek tomu, že ide o akúsi rutinu v ženskom svete, predsa len niektoré z nás občas siahnu po pre ne nesprávnej menštruačnej pomôcke.

Náš tip: Hľadáte kvalitné hygienické vložky, ktoré vás podržia aj v tej najťažšej situácií? Tak potom vsaďte na intímky a vložky Always, na ktoré nedajú dopustiť milióny žien na celom svete. V ich širokej ponuke nájdete presne to, čo potrebujete.

Okrem nesprávnej hrúbky neraz volíme napríklad tie farebné či parfumované, ktoré nám v konečnom dôsledku môžu spôsobiť viac problémov ako úžitku. Veď napokon, nie nadarmo sa hovorí, že krása je práve v jednoduchosti. Podľa čoho si vyberať?

Správny výber je mimoriadne dôležitý

Ako sme už vyššie načrtli, správny výber dámskych hygienických vložiek je mimoriadne dôležitý, nakoľko sa môže odrážať nielen na našom pohodlí, ale aj na zdraví. Presne tak, na našom zdraví.

  1. Zabudnite na farbivá a vône

Trápia vás rôzne alergie, ekzémy alebo máte len citlivú pokožku? Tak v tom prípade na parfumované a zafarbené hygienické vložky zabudnite. Koledujete si totiž o vážny zdravotný problém. Takto upravené hygienické pomôcky nepoužívajte ani v prípade, že takýto problém nemáte. Nikde nie je napísané, že nemusí vzniknúť.

  1. Hrubšia neznamená aj lepšia

Aj vy ste toho názoru, že čím je vložka hrubšia, tým vás viac ochráni pred pretečením? Tak potom nám dovoľte tento mýtus vyvrátiť. Nie hrúbka je totiž dôležitá, ale práve ich absorpčná schopnosť. Aj veľmi tenké vložky totiž môžu obsahovať (a aj vo väčšine prípadov obsahujú) špeciálne jadro, vďaka ktorému sa menštruačná krv nedostane von.

  1. Rozhodujúca je dĺžka

Veľkosť vložky je rozhodujúca v prípade, ak sa budeme rozprávať o jej dĺžke vložky. Tie predĺžené sú cez noc pomerne nepohodlné, no na noc vám poskytnú oveľa pohodlnejší spánok bez obáv z prípadnej nehody.

  1. Krídelka pre lepšiu ochranu

K dispozícii sú samozrejme vložky s krídelkami, ale aj bez nich, a teda slipové vložky. Výhodou tých s krídelkami je tá, že držia na svojom mieste, čím vám poskytnú maximálnu ochranu.

Pr článok Drogerka
0
Komentovať