Experti tvrdia, že toto dokáže ochrániť každé manželstvo pred rozvodom. Pozrite sa, či to robíte aj vy

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Experti tvrdia, že jedna aktivita, ktorú by ste mali vykonávať s vaším partnerom, dokáže posilniť vaše puto natoľko, že vám nikdy nebude hroziť rozvod. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál The Sun, odborníci odhalili, že páry, ktoré si spolu spievajú v sprche, sú si omnoho bližšie, ako ostatné. Kombinácia bubliniek z mydla a piesní zvyšuje uvoľňovanie chemickej látky v mozgu, ktorá posilňuje puto medzi partnermi, a tiež empatiu a štúdia dokonca zistila, že táto aktivita môže znížiť pravdepodobnosť rozvodu.

Foto: Pexels

Prehlbuje vaše puto

V správe k tejto štúdii sa píše: „Spoločné spievanie piesní s hlbokým emocionálnym obsahom v sprche môže výrazne prehĺbiť citové puto medzi partnermi. Hudba a spev prirodzene uvoľňujú dopamín – známy ako neurotransmiter pre dobrý pocit v mozgu.“

Nezáleží tak len na tom, či si spolu spievate, ale aj na tom, čo si spievate. Ak chcete ukázať vášmu partnerovi, že vám na ňom záleží, niekedy to môžu vyjadriť aj slová piesne. Stačí ju len presunúť do sprchy.

„Toto chemické povzbudenie nielen zvyšuje náladu, ale tiež zvyšuje pocity šťastia a spokojnosti vo vzťahu, čo prispieva k pozitívnejšiemu zdieľanému prostrediu. Je vedecky dokázané, že spev znižuje hladinu stresu znížením kortizolu v tele. Spoločné spievanie v sprche tak ponúka dvojitú výhodu – pôsobí ako aktivita na zmiernenie stresu, ktorá tiež podporuje emocionálnu blízkosť, čím znižuje potenciálne spúšťače manželských nezhôd,“ dodáva správa.

Hovorca kúpeľňovej firmy Plumbworld, ktorá si štúdiu objednala, potvrdil: „Spoločné spievanie piesní v sprche môže zvýšiť šťastie a pomôcť párom cítiť sa bližšie. Ukazuje to, ako hudba a spoločné robenie vecí môžu zlepšiť naše vzťahy. Je to zábavný spôsob, ako viac komunikovať.“

Najnovšie články