Kvôli svadbe schudla neuveriteľných 50 kilogramov. Vo svadobných šatách ju takmer nespoznala ani rodina

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

Poznáte niekoho, kto schudol tak veľmi, že ho ľudia nemohli spoznať ani na občianskom preukaze? Pretože tejto žene sa to podarilo a je na seba skutočne hrdá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rachel Sharp-Olsen sa hanbila za to, že nezvládala s priateľom chodiť po túrach. Vážila približne 107 kilogramov a keď po túre nedokázala nastúpiť späť do auta, rozhodla sa, že musí zmeniť svoj život. Podľa portálu The Sun konzumovala lacné jedlá, ktoré mali zlú výživovú hodnotu. Mala 23 rokov a počas 14 mesiacov schudla 50 kilogramov len tým, že držala prerušovaný pôst.ä

Držala prerušovaný pôst

Prerušovaný pôst sa zameriava na časové cykly jedla, rôzne typy zahŕňajú denný pôst, striedavý denný pôst a pravidelný pôst. Rachel má teraz 27 a váži 66 kilogramov. „Niekedy mi nechcú veriť a pýtajú si aj vodičský preukaz, pretože na fotografii vyzerám inak. Robím prerušovaní pôst.“ Podľa nej to má množstvo výhod, hlavne teda znižuje hladinu cukru v krvi. Nepovažuje to za nebezpečné, pretože chodí pravidelne k lekárovi a radí sa ohľadom toho, čo je pre jej chudnutie bezpečné.

Foto: Profimedia

Cítila sa zle

„Predtým som siahala po najlacnejších potravinách, ktoré nie sú najzdravšie. Okrem toho som veľa necvičila. Asi len ťažko sa dá povedať, že som sa mala rada. Mala som pocit, akoby ma nikto nemohol milovať. Môj priateľ, teraz už manžel, a ja sme šli spolu na túru a ja som mala pocit, že to neprežijem. Keď sme skončili, bola som ubolená, unavená a nešťastná. Nemohla som sa dostať naspäť do auta,“ povedala.

Zmenila stravu

Typický deň pre ňu zahrňoval palacinky, hamburgery, pizzu, hranolky a cestoviny. Teraz jedáva ovos, šalát, tuniaka, kuracinu a veľa zeleniny. Je na seba tvrdá, ale chce byť tou najlepšou, akou len vie byť. „Kedysi som bola obeťou množstva nepríjemných komentárov. Pamätám si, že som sa raz do niekoho zaľúbila a neskôr som zachytila, ako hovorí, že som síce do tváre v pohode, ale to telo je nič moc. Vtedy som sa cítila hrozne… chudnutie je to najlepšie, čo som urobila pre svoje zdravie a šťastie. Fyzicky aj psychicky sa cítim lepšie. Už nie som plachá a rezervovaná.“

Foto: Profimedia

Hrdá je na seba nielen ona, ale aj ľudia okolo nej. Jej najobľúbenejší kompliment je, keď jej ľudia povedia, že vyzerá veľmi šťastná. Vie však, že musí tvrdo pracovať, aby na tom zostala presne tak, ako to je. Niektorí ľudia sa prestanú snažiť, keď vidia, že to nejde tak rýchlo, ako si predstavovali, no vtedy sú väčšinou len v polovici cesty.

Najnovšie články