Mám 45 a týchto pár slov by som chcela venovať všetkým ženám, ktoré majú strach z pribúdajúcich rokov

katka

Jediné, čo sa nám nikdy nevráti, je náš čas. Od určitého veku sa nám zdá, že roky pribúdajú stále rýchlejšie a my sa musíme postaviť problémom, ktoré nás v minulosti vôbec netrápili. Začíname riešiť vrásky, krémy, náhodné šediny a polnočné vyjedanie chladničky má oveľa väčšie následky ako kedysi. Ale pozreli ste sa na to niekedy z druhej strany?

Článok pokračuje pod videom ↓

Hovorí sa, že človek je taký starý, ako sa cíti. Mnohí z nás tento výrok neberú vážne, ale poviem vám, mali by. Mám čerstvých 40 a nikdy pred tým som sa necítila lepšie.

Štyridsiatnička je žena, ktorá má niečo za sebou

Je to žena vzdelaná, skúsená, poučená z vlastných či cudzích chýb a vďaka tomu všetkému vie, čo od života chce. A verte mi, nič v našom živote nie je dôležitejšie ako vedieť, čo chceme a čo si zaslúžime. Táto žena vie, že nemusí svoje správanie a konanie zdôvodňovať druhým, pretože si je vedomá toho, že jej šťastie nezávisí od nikoho iného, len od nej samotnej. To jej dáva slobodu.

celebritybodyshape.com

Je to žena, ktorá nemá pubertálne maniere, veľmi dobre vie, kedy má a kedy nemá na veci reagovať. Vie, že ľudia počujú len to, čo chcú počuť a nestráca čas zbytočným vysvetľovaním. Naučila sa, že ľudia prichádzajú a odchádzajú a nikoho už vo svojom živote nedrží na silu. Uvedomuje si, že ju nemusia milovať všetci. Stačí, ak ju budú skutočne milovať tí, na ktorých záleží. Nedá sa znechutiť neprajníkmi a zákernými rečami ľudí, ktorí ich hovoria len s jediným zámerom – ublížiť. Už dávno ich prekukla.

Táto žena má život pevne v rukách a vie, čo chce

Začína si plniť sny bez strachu, čo si o nej pomyslia ostatní, vďaka čomu sa z nich dokáže tešiť naplno. Má viac času pre seba a objavuje nové veci, nové koníčky a nové obzory.  Táto žena má za sebou tvrdú prácu. Postavenie, kariéru a úspechy, ktoré hovoria za ňu.

Nezávidí – ocení. Neohovára – pochváli. Neintriguje – jedná na rovinu. Nestará sa do života druhých – vychutnáva si ten svoj.

c1.staticflickr.com

Naučila sa milovať samú seba pre to, kým v skutočnosti je. Naučila sa milovať svoje telo, o ktoré sa s láskou stará. Nepotrebuje k šťastiu plastického chirurga, svoje vrásky si váži, pretože každá z nich niečo znamená. Sú to jej spomienky. V jednej je ukrytý smiech, v ďalšej slzy a v tých na čele starosti o milovaných.

Vie, že vonkajšia krása bez pokoja na duši nič neznamená. Pre opačné pohlavie je takáto žena neskutočne atraktívna a je úplne jedno, či ide 20-ročného mladíka, alebo 50-ročného skúseného muža. Ona je totiž spokojná sama so sebou, a to je zaručene tá najpríťažlivejšia ženská zbraň, akú môže mať.

Pozri aj: Dobré rady pre všetky ženy nad 45 rokov! O týchto veciach by mala vedieť každá žena, ktorá pocítila prvé známky menopauzy

zdroj: babskeveci.sk, (Katka)