10 tajomstiev štíhlosti francúzskych žien, o ktorých ste doteraz nevedeli, no musíte ich poznať

Lucia Mužlová

glammonitor.com

O ženách, Francúzkach, sa hovorí stále. Sú krásne, sofistikované, múdre a najmä ich správanie je vzorom pre všetky ženy. Mnohí sa ale pýtajú, ako je možné, že sú stále elegantné a štíhle aj napriek tomu, že konzumujú tie najlepšie syry, čokolády a samozrejme croissanty. Ich tajomstvo spočíva v prístupe k jedlu, ktorý sa u nich pestuje už odmalička.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako teda francúzske ženy žijú? Pozreli sme sa im bližšie na „zúbky“ a pripravili sme pre vás článok, ktorý vám niektoré informácie objasní a možno vám tak trochu pomôže, aby ste sa aj vy, aspoň na chvíľu, stali ozajstnou Francúzkou.

Jedlo ako sviatosť

francuzsky1
theprettyblog.com

Presne o tomto som hovorila v úvode. Francúzi často jedia aj niekoľko hodín v spoločnosti priateľov, počas jedenia konverzujú a hlavne dbajú na to, čo jedia. Jedlo má byť liekom a pôžitkom zároveň. Niekto by povedal, že Francúzi sú posadnutí jedlom. Často ich vidíme v kaviarňach a reštauráciách, pri káve, koláči, dobrom víne a syroch. Pri jedení máte rovnako potešujúce pocity ako pri rozhovore s najlepším priateľom. V mnohých krajinách je jedlo len pohonná hmota a dovolím si povedať, že je to tak aj u nás na Slovensku.

Vyberajú si len kvalitu

francuzsky2
bonappetit.com

Francúzske ženy preferujú to najlepšie, najčerstvejšie a vyberajú si len kvalitu. Majú možnosť rozhodnúť sa pre drahšie, menšie, no lepšie, alebo pre väčšie a lacnejšie. Dáme si rovno aj nejaký príklad. Vždy si radšej dajú kvalitnú pravú čokoládu, než čokoládovú tortu, alebo, prirovnám to k niečomu, čo poznáme my, nedajú si mliečnu „fialovú“ čokoládu známej značky, pretože táto okolo čokolády ani len neprešla. Vždy konzumujú napríklad radšej čerstvé ryby ako lacné kurča neznámej kvality. Vo Francúzsku sa potraviny nedelia podľa nejakej spoločenskej triedy. Takmer každý si môže dovoliť zájsť na trh a nakúpiť čerstvé ryby, syry, bagety, zeleninu a pod.

Popri jedle relaxuje, konverzuje- užíva si ho

francuzsky3
europacorp-corporate.com

Jednoducho povedané, nenašli by ste Francúzku, ktorá by hltala lyžicu za lyžicou.

Pokiaľ ide o potraviny, je k sebe úprimná, no nikdy si nič nezakazuje

francuzsky4
fashionfar.com

Francúzska žena úplne chápe, že syr brie, croissanty 2-krát denne, alebo foie gras nie sú zrovna potraviny na štíhlu líniu. Napriek tomu si nikdy nič nezakazuje. Je lepšie zjesť niečo nezdravé, ale s mierou, ako sa „týrať“ a zakazovať si.

Francúzska dáma vie všetko o umiernenosti a vyváženosti

francuzsky5
reneeclerkin.com

Francúzske ženy vedia, aký je rozdiel medzi pôžitkárstvom a tým, keď si doprajete niečo dobré. Ak sa chcú udržať vo forme, nebudú každý jeden deň jesť syry, koláče a pečivo. Doprajú si malé radosti, no chápu, že štíhle môžeme byť iba vtedy, ak jeme všetko, len s mierou.

Pokračovanie na ďalšej strane….

Najnovšie články