Tieto tipy dodržiava roky aj kráľovná Alžbeta a mali by o nich vedieť všetky ženy po 50-ke! Jedzte správne, nebojte sa šedín a hlavne…

Monizz

Starnutie je prirodzený proces, ktorý dodnes mnohí považujú za dehonestujúce slovíčko. Lenže čas plynie. Meníme sa my, mení sa svet a jediné, čo ostáva, sú predsudky. Odhoďte ich aspoň na chvíľu a skúste sa stotožniť s tým, že žiť po päťdesiatke bude oveľa lepšie ako pred ňou.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ak patríte k ľuďom, ktorí považujú ženy za polstoročnicou za staré, mali by ste trochu ubrať. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je vek medzi 45-60 rokov len zrelý a priemerný a zároveň najlepší na aktivitu. Staroba v skutočnosti začína až po dovŕšení šesťdesiatky.

Dodržiavala ich už Alžbeta

Kráľovná Alžbeta je nielen symbolom monarchie, ale aj symbolom elegantnej ženy, ktorá sa starobe postavila so vztýčenou hlavou. Pravidlá, ktorými sa v živote riadila, jej zabezpečili, že svoj vek absolútne nevnímala, a aj v období, kedy prechádzala do obdobia po polstoročnici, sa jej ženskosť ešte znásobila. Dnes je z panovníčky šťastná a navyše stále pôvabná dáma. A nemajú v tom prsty žiadni vizážisti!

Prestaňte s diétami

Diéty nefungujú, to si zapamätajte. V mladosti, keď je telo pružné a prispôsobivejšie, možno ešte áno, ale v tomto veku sú to nezmysly, ktorými sa ukracujete o mnoho krásneho, čo môžete prežiť namiesto odpierania si dobrého jedla. Jedzte správne, vychutnajte si všetko, na čo máte chuť. Ak chcete byť zdravé, tak dbajte na dostatok zdravej stravy a to je všetko. Nemusíte sa báť popoludňajšieho koláča s kávou. Ten vám na kilách ani nepridá, no jeho odopretie vám z nich zaručene ani neodoberie.

Prijmite svoje vlasy

Vlasy nám v určitom veku začnú šedivieť. Niekto sa tejto udalosti dožije už v tridsiatke, niekto na to „čaká“ doslova do šesťdesiatpäťky. Ak už ale sivé vlasy máte, neexperimentujte s farbami, pozrite sa radšej na ženy, ktoré farby odložili. Dámy, šediny sú prirodzené a dokonca vám pristanú!

pixabay.com

Začnite robiť dôležité veci

Povedzte si úprimne, koľko dôležitých vecí ste už v živote urobili? Ak máte stále pocit, že ich bolo akosi málo, začnite teraz. Staňte sa lepšou svokrou, začnite manželovi vyjadrovať lásku, aj keď vás zavše vytáča do nepríčetnosti. Udobrite sa so susedou, začnite chodiť na dlhé prechádzky, kúpte si psa alebo mačku a choďte si oddýchnuť k moru.

pixabay.com

Prijmite svoje chyby

Nehanbiť sa za svoj vek znamená aj priznať pred druhými chyby z minulosti. Už sa na ne nik nebude pozerať krivo, a ak bude, nestojí za to. Život je o odpúšťaní nielen druhým, ale aj sebe samej. Ak sa nebojíte irónie, doprajte si aj tú. Najviac sa vám uľaví, ak si vystrelíte samé zo seba.

Nebojte sa názorov

Ak sa bojíte vyjadrovať svoj názor a chcete vyhovieť celému svetu, ste na omyle. Toto sa vám nikdy nepodarí a ani nemusí. Nie ste už mladá nevesta, ktorá musí poslúchať. Teraz ste to vy, kto má nárok povedať nie bez výčitiek svedomia. Aj susede, aj mužovi, a aj dcére. Komukoľvek.

pixabay.com

Verte láske

To, že ste v určitom veku prestali chodiť na rande a manžel zabudol, čo je romantika, vás neoprávňuje na takú nehoráznosť, ako je prežívanie partnerstva zo zotrvačnosti. Vy a váš partner ste dvaja, ostali ste sami a s najväčšou pravdepodobnosťou aj sami už navždy ostanete. Prečo by ste vedľa seba len prežívali bez toho, aby ste si povedali „ľúbim ťa“? Na lásku nie je nikdy neskoro a len ten najväčší nehanebník ju odsúva do úzadia aj napriek tomu, že je doma pre ňu ešte stále dostatok miesta.

Pozri aj: Aktuálne: Moderátora Borisa Prša po kolapse previezli do nemocnice, kde bojuje o život

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc