O tomto by mali vedieť všetky ženy! Toto je spôsob, akým si oddialite menštruáciu v prípade núdze

Monizz

Ženský cyklus je v období dovoleniek naozaj veľká nepríjemnosť. Problémom je pre každú ženu rovnaký, či ho už má presný ako hodinky alebo haprujúci a prichádzajúci kedy ho napadne. Ak zrazu krátko pred dovolenkou zistíte, že „to dostanete“, treba sa rýchlo zmobilizovať a spraviť toto!

Článok pokračuje pod videom ↓
wikimedia.org

V súčasnosti síce existujú tabletky na oddialenie menštruácie, no pravdou je, že sú to silné hormonálne lieky, ktoré dokážu ženský cyklus poriadne nabúrať. Okrem toho si „vďaka“ nim dovolenku zaručene neužijete, pretože sprievodné nežiadúce účinky ako sú migrény, nevoľnosť, zákaz pobytu na slnku, zvracanie či nervozita a znížené libido, sú stopercentnou istotou. Oddialiť menštruáciu však možno aj menej agresívne a rovnako s istotou.

publicdomainpictures.net

Žihľava

Žihľava je po stáročia známa ako rastlina, ktorá zabraňuje krvácaniu a nielen to, aj ho zastavuje! Ak sa obávate, že vaše dni prídu práve v čase dovolenky, pite denne niekoľko šálok silného žihľavového odvaru. Rovnako ako pri oddialení menštruácie pomáha žihľavový odvar aj pri silnom a bolestivom krvácaní, ktoré zaručene zmierni.

pixabay.com

Med

Okrem toho, že je afrodiziakom, prispieva aj k skorému nástupu menštruácie. Ak stíhate dostať krvácanie ešte pred odchodom na dovolenku, tak sa zaprite a jedzte niekoľko polievkových lyžíc denne približne týždeň pred očakávaným príchodom menštruácie. Mala by začať o niekoľko dní skôr, takže aj vaša dovolenka môže byť bez ťažkostí.

pixabay.com

Petržlen

Petržlen je veľmi silný a jeho účinky sú podobné účinkom medu. Odvar z petržlenovej vňate pite týždeň alebo dva pred začiatkom cyklu a menštruácia by sa mala dostaviť o niekoľko dní skôr.

pixabay.com

Citrón

Pite citrón a krvácanie môžete posunúť o niekoľko dní dozadu. Ak vám teda vychádzajú mesiačiky práve počas dovolenky, dostatočným množstvom citrónovej šťavy ich môžete posunúť na niekoľkodňové meškanie. Pozor, táto metóda sa neodporúča ľuďom s poruchami gastrintestinálneho traktu. Citrón by totiž mohol chorý žalúdok značne podráždiť.

pixabay.com

Alchemilka

Alchemilka žltozelená alebo alchemilka obyčajná sú presne tie bylinky, ktoré vám pomôžu dostať cyklus do správnej rovnováhy. Už celé stáročia ju užívajú ženy pri hormonálnych problémoch, niektoré i v tehotenstve alebo po nevydarených tehotenstvách. Alchemilka má pozitívny vplyv na zrážanie krvi, antibakteriálne vlastnosti, používa sa v lekárstve, ale aj v kozmetickom priemysle. Jej účinky sú nesporné, a preto je aj odvar z alchemilky, ktorá je popravde trochu horká, veľmi účinný pri nepravidelných cykloch. Ak je práve toto váš problém a neviete, kedy „to“ dostanete, potom užívajte alchemilkový odvar každý deň po dobu jedného mesiaca. Menštruácia by mala prísť včas predtým ako odcestujete na dovolenku.

pixabay.com

Aké tipy používate v podobných prípadoch vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Týchto 9 vecí by ste nemali robiť, ak máte práve menštruáciu. Mnohé ženy robia práve túto jednu chybu!

zdroj: babskeveci.sk, takprosto.cc