Vďaka nemu budete vyzerať sviežo a oveľa mladšie. Toto sú trendy v mejkape pre leto 2024

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Keď príde na letný mejkap, počas horúčav je to asi to posledné, čo sa nám chce riešiť. Vo všeobecnosti je jasné, že na leto sa hodí ľahký až žiadny mejkap, no aj ten má v sebe množstvo trendov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Byrdie zverejnil rôzne trendy, ktoré budú v tejto oblasti v lete 2024 maximálne populárne. Asi vás neprekvapí, že v tomto roku sa niektoré trendy vracajú naspäť a v mnohých ohľadoch svoj najväčší návrat zažívajú osemdesiate roky. Veľkým trendom sú napríklad lesklé a trblietavé viečka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rym hammamy (@rymhammamy)

Lesklé tiene aj pery

Lesklé očné tiene sú naozaj symbolom tohto leta a musíte uznať, že to vyzerá výborne napríklad na festivaloch či rôznych letných zábavách. Je pravda, že tento trend nie je žiadnou novinkou a hoci vyzerá skvelo, nie je príliš populárny. V skutočnosti dlho nevydrží a mnohé ženy sa sťažujú na to, že po čase majú na svojich očiach len nepeknú masu niečoho, čo sa tvári, že bolo tieňom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria Mantovani (@vdmantovani)

Osemdesiate roky sú späť

Okrem viečok sú teraz populárne aj lesklé a plné pery. Obdobie matných rúžov je už dávno preč, maximálne populárne sú lesky na pery a tento trend bude pokračovať. Čo sa týka farieb očných tieňov, ako sme už spomínali, vracajú sa osemdesiate roky, čiže trendy sú zelené a modré tóny. Taktiež sa opäť vrátili dymové očné tiene. Čo sa týka farieb pier, trendy je jednoznačne farba čerstvého ovocia s fialovými odleskami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený IMIRAGEmagazine (@imiragemagazine)

Na tvári sú zase populárne bronzové farby, ktoré vyzerajú, akoby vás pobozkalo slnko. Obočie by malo byť čo najviac prirodzené, priam až strapaté, čo sa nie každému páči, v skutočnosti to však k letu určite patrí. Čo sa týka pleti, trendom nie je ani príliš lesklá, ani príliš matná, v podstate má trošku „sklenený“ efekt.

Leto je však naozaj obdobie, kedy by ste mali nosiť čo najmenej mejkapu a v tomto roku je napríklad trendy chodiť aj úplne bez neho alebo aspoň vyvolať dojem, že ho nemáte, napríklad tým, že si nedáte maskaru.

Najnovšie články