Šťastnejšia budete vy aj vaše deti. Toto je 7 dôvodov, prečo je niekedy rozvod lepší ako zlé manželstvo

Zuzana Fulopova

Foto: pxhere

Keď sa rozhodneme vstúpiť do manželstva veríme, že je to na celý život. Bohužiaľ v mnohých prípadoch tomu tak nie je, dokonca štatisticky sa každé štvrté manželstvo končí rozvodom.  Aj keď priznať si, že vaše manželstvo už nefunguje je veľmi ťažké, verte tomu, že rozvodom môžete veľa získať. Toto je 7 dôvodov, prečo je lepšie odísť z nefunkčného manželstva, ako v ňom ostať.

Foto: pixabay

Zvýši sa šanca, že nájdete toho pravého

Keď ste vydatá je prirodzené, že nemáte potrebu zoznamovať sa s mužmi. Podľa portálu adme, ktorý sa téme venoval ale rozvodom však môžete dokončiť neúspešný vzťah a stretnúť vhodnejšieho partnera. Podľa niektorých štúdií dokonca druhé manželstvá bývajú stabilnejšie, pretože už máte za sebou veľkú životnú skúsenosť a viete, čo chcete.

Svoju energiu môžete venovať osobnému rastu

pixabay

Veľa ľudí má v nezdravom manželstve pocit, že stráca samých seba. Ak váš partner nepodporuje vaše rozhodnutia a záľuby, môže to byť signál pre to, aby ste spravili zmenu vo vašom živote. Poľa nedávnej štúdie sa ukázalo, že zlé manželstvo vám môže zabrániť robiť to, čo chcete, alebo mať to, čo si zaslúžite. Po rozvode tak môžete svoju energiu zamerať na iné dôležité oblasti svojho života, ako na nefungujúci vzťah.

Cítite sa šťastnejšia

pixabay

Ak ste dlhodobo nešťastná vo vzťahu, tak je načase ho prehodnotiť. Samozrejme, že na začiatku to bude šok a nebude to ľahké, ale z dlhodobého hľadiska získate šťastnejší život. Podľa tejto štúdie sa tak ako ženy, aj muži cítia šťastnejší po približne 5 rokoch od rozvodu, pretože boli schopní nájsť uspokojenie vo svojom živote.

Vaše deti budú šťastnejšie

Mnohé páry zostávajú v nefunkčnom manželstve kvôli deťom.  Ide však o zlé rozhodnutie, pretože deti sú vnímavé a môžu zostať v neustálom strese kvôli nesúladu rodičov. Okrem toho si môžu spraviť zlý obraz o manželstve, čo im v budúcnosti môže priniesť problémy. A nezabúdajte na zlaté pravidlo, ak je rodič šťastný, tak je šťastné aj dieťa.

Vaše zdravie sa zlepší

pixabay

Konfliktné manželstvo môže ohroziť vaše zdravie viac, ako osamelosť. Stresujúci život môže priniesť rovnaké riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky, rakoviny, a pod., ako nadmerné pitie, či chronický stres pri práci. Dokonca sa dokázalo, že aj menšie poranenia, či rany na koži sa môžu liečiť o 40 percent pomalšie.

Váš vzhľad sa zlepší

Mnohí ľudia priznávajú, že po rozvode zažívajú duchovnú premenu, cítia sa zdravšie a lepšie. A tým pádom, keď sa ich vnútorný stav dostal do normálu, aj ich fyzický vzhľad sa mení k lepšiemu. Navyše po rozvode začneme prirodzene viac športovať, nakupovať nové oblečenie a pod. Tieto zmeny nám zvyšujú sebavedomie a posilňujú pocit pohody.

Problematika dôchodku sa zjednoduší

Rozvod je síce nákladná záležitosť, ale podľa vedcov sa z dlhodobého hľadiska oplatí. Podľa viacerých výskumov sa totižto rozvedené ženy zamerajú na svoju kariéru a často sa stávajú úspešnými.  To vedie k zvýšeniu príjmov, k väčšiemu príspevku na dôchodkový účet a k získaniu výrazne vyšších dávok sociálneho zabezpečenia.

0
Komentovať