Tenká ako Francúzska: Mínus 6 kilogramov za 14 dní, a to bez diéty! Jesť môžete všetko, no musíte poznať tieto zásady

Monizz

O Francúzkach sa hovorí, že sú ikonami ženskosti a môžu byť vzorom nejednej dievčine, ktorá by chcela byť dámou. Faktom je, že Francúzky sú úplne normálne ženy, ibaže vyrastali v krajine, ktorá mala štýl a spôsoby už dávno predtým, než v nej začali panovať veľkí králi. Na to, aby ste boli dámou na úrovni, krásna, elegantná a spôsobná, nepotrebujete byť Parížanka.

pixabay.com

Chrumkavé pečivo, mäso a víno, vôňa levandule a ruží, sladké voňavky a červený rúž, toto všetko sú veci, ktoré sa bezpochyby s Francúzskom a jeho obyvateľkami spájajú. Nádhera Francúzska však nespočíva len v jedle a parfumoch, ale aj v krásnych ženách. A verte, že tie zďaleka nie sú vždy len štíhle. A predsa sa vedia nosiť s gráciou!

Mali by byť tučné!

Vo Francúzsku jedia ženy veľa pečiva, pijú pravidelne víno a večerajú neskoro. Ako je možné, že vyzerajú dobre? Chrumkavé bagety s tučnými syrmi či sladké croissanty plávajúce v mandľovom sirupe predsa nie sú potravinami, ktoré by s kilami bojovali! Tajomstvo tkvie možno v tom, že francúzske ženy sa malichernosťami, ako je trápenie sa nad prebytočnými kilami, vôbec nezaťažujú. Ak majú väčší zadok, využijú to vo svoj prospech. Ak majú väčšie bruško, aj to využijú vo svoj prospech. Prečo so sebou nie sme spokojné aj my?

pixabay.com

Tajomstvo je v harmónii

Spomedzi všetkých Francúzov je len percento takých, ktorí dodržiavajú režim – raňajky – obed – večera. Ak ste niekedy navštívili aspoň Paríž viete, že stravovacie zariadenia sú tu otvorené niekedy aj nepretržite. Hlavný frmol v nich však nastáva ráno medzi siedmou a ôsmou hodinou, potom poobede okolo štrnástej a extra rušno v nich zažijete zhruba od siedmej do desiatej večer.

pixabay.com

Francúzi a Francúzky majú z jedla potešenie. Ak sa im naskytne príležitosť ísť si poklebetiť pri pohári vína a dobrom jedle o deviatej večer, väčšinou neodmietnu. V mentalite tohto národa neexistuje koncept večere za počítačom alebo pred televízorom. Francúzi jedla pri stole, pomaly a veľa. Aj to je dôvod, prečo sa najedia dobre, žalúdok rovnomerne trávi a oni sú aj najedení a aj pomerne štíhli. Okrem toho, po večeri sa zvyknú poprechádzať alebo zájsť aspoň peši domov. Aj pomalá chôdza je chôdza a vo Francúzsku len zriedkakedy nájdete človeka utekajúceho a zadychčaného, ktorý by zhadzoval čo najviac z toho, čo za posledné roky pribral.

pixabay.com

Okrem toho väčšina Francúzov dodržiava pitný režim. Nepijú síce len čistú vodu, ale tekutinami sú zásobovaní viac než dosť. Od rannej kávy, cez denné čaje, minerálky, ovocné a zeleninové šťavy až po večerné poháre vína. I keď to nie je ideálny pitný režim, stále je lepší ako žiaden.

pixabay.com

Väčšina Francúzov neuprednostňuje fastfood, polotovary a iné druhy „jedla“ pred originálnym vareným a čerstvým kúskom. Aj preto vo francúzskych fastfoodoch počujete francúzštinu iba ak u obsluhy. Fastfoody tu z viac ako 80% využívajú len turisti. No a okrem toho, počas dňa sa jedlo podáva v menších porciách, čiže sa ľudia vôbec neprejedajú.

Tajomstvom krásy a dokonalosti francúzskych žien teda spočíva v tom, že nejdú do extrémov. Prečo by sme to nezvládli aj my?

Pozri aj: Horoskop ženskosti pre všetky znamenia: Čím priťahujete mužov ako magnet? Blíženci by si mali dávať pozor na mimomanželský pomer

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

0
Komentovať