Starí rodičia sa po 15 rokoch pokúsili premenovať vnučku. Keď zistíte dôvod, budete sa chytať za hlavu

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Starí rodičia si myslia, že je v poriadku premenovať násťročnú vnučku. Nepáči sa im totiž jej meno, no ona na nové nehodlá počúvať. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Boredpanda, tínedžerka má netradičné meno, ktoré jej dala jej mama a ktoré sa jej veľmi páči. To sa však nedá povedať o jej starých rodičoch. Rozhodli sa ju preto premenovať, hoci má už 15 rokov a chcú, aby používala tradičnejšie meno. Vnučka s tým však nesúhlasí a o svoj príbeh sa podelila s internetom.

 

Vraj má divné meno

Dievčina menom Astraea sa z núdze musela presťahovať k starým rodičom, keďže jej mama mala náročné obdobie a nebola schopná sa o ňu postarať. V momente, ako sa k nim ich 15-ročná vnučka nasťahovala, začali ju volať Elizabeth, čo nie je ani jej stredné meno. Jednoducho si ho vybrali, lebo chceli niečo klasické. „Moji starí rodičia nikdy nemali radi moje meno. Povedali mi to, keď som sa k nim nasťahovala,“ vysvetlila Astraea.

Starí rodičia sa potom vnučky spýtali, či by ju mohli premenovať, no ona nesúhlasila. Má svoje meno rada a nevidí dôvod ho meniť. Oni však na jej protesty nereagovali a spýtali sa jej, či by ju mohli volať Emily. Toto meno totiž mali v zálohe pre svoju ďalšiu dcéru, no nakoniec nemali ďalšie deti a tak ho nevyužili. Astraea odmietla a tak ju automaticky začali volať Elizabeth.

Vnučka sa ich snažila presvedčiť, aby ju volali jej menom, no oni jej povedali, že je divné a že nechápu, čo si jej mama myslela, keď jej ho dala. Došlo to až do bodu, že vnučka úplne prestala reagovať na mená, ktoré jej vybrali a začala starých rodičov ignorovať. Tí však trvajú na tom, že ak chce mať sľubnú budúcnosť, musí mať normálne meno. Zároveň tvrdia, že je neslušné ignorovať ľudí. Vnučka sa preto v zúfalstve obrátila na internet a prosí o radu.

Najnovšie články