Chceme vidieť realitu taká, aká je. Fotografia 4 kamarátok sa stala hitom internetu z toho najlepšieho dôvodu

Gabriela Kinčoková

Foto: pexels.com

Mnohé ženy na celom svete túžia po dokonalej postave, no čo tá dokonalá postava vlastne je? Na internete sa najnovšie šíria fotky matiek, ktoré sa rozhodli zbúrať predsudky ľudí a ukázali, ako vyzerá telo ženy po niekoľkých pôrodoch.

Článok pokračuje pod videom ↓

Je vidieť ako ich odhodlanie a súdržnosť pomáhajú bojovať s predsudkami iných ľudí. Pre niektoré ženy je veľmi zložité a náročné vysporiadať sa so sebou a svojím vzhľadom po pôrode. Mnohé ženy kvôli tomu upadajú do depresií. Tieto ženy však práve pre tieto ženy majú jasný odkaz a posolstvo.

Mladá mamička Bethanie Garcia, ktora je zároveň aj blogerka pridala na svoj instagramový účet fotku so svojimi priateľkami. Nie je to len taká obyčajná fotografia. Táto totiž so sebou nesie silné posolstvo. „Skutočné ženy sú plnšie, chudé, rôzne, jednoducho ani také ani také,“ napísala na sociálnu sieť mladá blogerka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bethanie Garcia (@thegarciadiaries) on

Na fotke sa Bethanie nachádza so svojimi tromi kamarátkami, s ktorými sa spoznala pred rokom cez sociálne siete. Spojil ich rovnaký osud a konferencia, na ktorej spoločne boli. Práve tak vznikla myšlienka tejto fotografie. „Päť tehotenstiev, jeden potrat, predčasný pôrod, meningitída, odstránenie žlčníka. Naučiť sa prijímať moje telo bolo pre mňa obrovským procesom a ja som stále na ceste lásky k svojmu telu,“ povedala pre scarymommy Bethanie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meg Boggs (@meg.boggs) on

Zdieľanie svojho tela takého, aké je s inými ženami na sociálnych sieťach jej pomohlo vytvoriť podpornú skupinu pre ženy s rovnakými problémami. „Toľko žien túži po dokonalom tele a dokonalom živote. Práve preto som začala zdielať fotografie môjho tela,“ dodala. Na spoločnej konferencii sa stretli tieto štyri výnimočné ženy, ktoré sa rozhodli meniť život ženám okolo seba. Vznikla tu aj spomínaná fotografia. „Našou nádejou pri fotografovaní bolo, aby sa fotografia dostala k ženám, ktoré majú pocit, že ich postava nie je na sociálnych sieťach zastúpená. Keby to pomohlo iba jednej žene, aj tak by sme boli vďačné a šťastné, že sme to urobili,“ povedala Bethanie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katie Crenshaw (@katiemcrenshaw) on

Odkedy sa fotografia zverejnila, zdieľalo ju niekoľko tisíc ľudí po celom svete. Objavila sa aj v rôznych televíziách. Bethanie spolu so svojimi kamarátkami dokázala dodať odvahu tisíckam ženám po celom svete. Nie všetky, ale väčšina žien trpí pochybnosťami o svojom tele. Tieto fotky sú na to, aby každá žena vedela, že v tom nie je sama.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Desiree Fortin (@theperfectmom) on

„Trvalo to takmer dva roky, kým som získala opäť svoju pozitívnu vidinu o svojom tele. Strie, ovisnutá koža a toto všetko. Teraz sa pozriem na svoje telo a vidím toľko krásy. Táto perspektíva zasadila vo mne kúsok vášne a chcem povzbudiť každú ženu, aby prijala svoje telo,“ dodala kamarátka Fortin.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bethanie Garcia (@thegarciadiaries) on

Kdekoľvek na internete ste, všade môžete vidieť ideál ženskej krásy. Chudú ženu s dlhými nohami a dokonalým make-upom. Ideál ženskej krásy však môže byť aj niečo úplne iné a prirodzené, nemyslíte?

scarymommy.com

Najnovšie články