Žena perie iba raz za rok, keď zistíte prečo, zostanete v šoku. Takýto bizarný dôvod ste ešte nikdy nepočuli

Dana Kleinová

Foto: TikTok (@cydney214)

Žena priznala, že bielizeň perie len raz ročne a nevidí na tom nič zlé. Ľudia však tvrdia, že je to nechutné, no ona má na to dôvod. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Mirror, ochrankyňa prírody, ktorá dáva svoje džínsy do mrazničky a raz ročne si perie oblečenie iba ručne, trvá na tom, že nesmrdí, ale niektorí ľudia jej to nechcú veriť. Mladá ochrankyňa Cydeny zo Surrey protestuje, že väčšina prania oblečenie, ktoré ľudia robia, je zbytočné. Podľa nej by bez toho pokojne mohli vydržať 365 dní.

Foto: Pexels

Vlna zvládne všetko

Ekologická milovníčka pomalej módy sa na svojom profile na sociálnej sieti podelila o to, že svoje džínsy dáva do mrazničky namiesto práčky a miluje vidieť špinavú vodu, keď si konečne vyperie oblečenie. Vysvetlila: „Svoje oblečenie periem raz za rok. Vlnené veci periem len raz za rok – niektorí ľudia si budú myslieť, že je absolútne odporné, že svoje oblečenie periem nie často, najmä ak ho nosíte často.“ Hneď však dodáva: „Vlna je také úžasné vlákno a má veľa vlastností, ktoré mi to umožňujú. Vlna je prirodzene antimikrobiálna a protiplesňová a vďaka tomu prirodzene odvádza pot a teplo od pokožky počas cvičenia, čo zase zabraňuje zápachu. Povrch vlny navyše odpudzuje vodu a je odolný proti škvrnám“.

Jej argument podporila aj škandinávska značka starostlivosti o oblečenie, Steamery, ktorá vysvetlila, prečo je vlna taký skvelý materiál. Hovorca spoločnosti povedal: „Jednou z výhod vlny je, že zostáva dlhšie svieža medzi praniami v porovnaní s odevmi vyrobenými z bavlny alebo syntetických materiálov. To znamená menej praní počas životného cyklu odevu a výrazne nižší vplyv na životné prostredie.“

Perie len ručne

Najnovšie články