Doprajeme si, nehýrime a máme vkus! Toto je dôvod, prečo takmer všetky ženy po 30-ke vyzerajú a pôsobia lepšie, ako keď mali 20

Zuzana Fulopova

Určite sa mnohé z nás pri prezeraní fotiek z pred pár rokov pousmejú. Naozaj sme takto kedysi vyzerali? Napriek tomu, že mladosť má svoje výhody, po tridsiatke získavame niečo oveľa cennejšie, a síce skúsenosť, zrelú krásu a atraktívnosť. Preto sme sa rozhodli zistiť, čo pôsobí na fakt, že ženy po tridsiatke vyzerajú lepšie ako v rokoch ich mladosti.

# Správna výživa

pixabay.com

Mnohé z nás sa rozhodli presedlať na zdravú stravu, čo sa časom odzrkadlilo aj na našom zdraví a kráse. Konzumácia ovocia, zeleniny a pitie čistej vody prospieva k úbytku hmotnosti, zdravej pokožke a k odstráneniu kruhov pod očami.

# Dlhší spánok

Diskotéky každý piatok a sobotu určite priniesli veľa zážitkov, ale týmto aktivitám už dávno odzvonilo. Ísť spať pred polnocou bez stopy make-upu je záruka krásy a sviežosti, preto si spánok doprajeme.

# Šport

pixabay.com

Po tridsiatke už vieme, že základom krásy je pravidelná fyzická aktivita. Pravidelný šport nevykonávame preto, že musíme, ale preto, že chceme.

# Využívanie výsledkov v kozmetike

Všetky by sme mali poďakovať vedeckému pokroku, pretože nám priniesol do života veľa prostriedkov na zveľadenie a udržiavanie krásy. Napríklad dnes si vieme spraviť dokonalý  účes so žehličkou na vlasy, ktorý nám vydrží celý deň, o čom sme v mladosti mohli len snívať.

# Akceptovanie svojich nedostatkov

V tomto veku už nielenže poznáme a akceptujeme svoje nedostatky, ale vieme ich využiť vo svoj prospech. Vieme sa zladiť tak, aby sme vyzdvihli svoje kvality a zároveň neupozorňovali na svoje nedokonalosti.

# Elegancia a štýl

pixabay.com

Elegantné šaty s opätkami alebo tenisky s bundou? Už dávno sme zabudli na veľký výstrih v kombinácii s minisukňou. V tomto veku už vieme zladiť svoje oblečenie na každú príležitosť tak, aby odrážal našu individualitu.

# Sebavedomie

V tomto veku už neriešime, kto si o nás čo pomyslí, ak vyjadríme svoj názor. Máme svoj jasný názor na vec, vieme, kto sme a nebojíme sa prejaviť. A čo môže byť viac atraktívnejšie ako sebadôvera?

# Materiálne zabezpečenie

Po tridsiatke sme už oveľa viac finančne zabezpečené, a preto si vieme dovoliť aj viac do seba investovať. Nemusíme si vyberať, či si kúpime lacnejšiu, ale menej kvalitnú kozmetiku, alebo navštívime kaderníka len raz za pol roka. Jednoducho si doprajeme!

# Sebarozvoj

pixabay.com

Hoci máme už dávno po vysokej škole, chceme rozvíjať svoj potenciál aj naďalej. Pre niektoré je to pokračovanie v štúdiu, pre iné je to obdobie otvorenia nových možností svojej osobnosti v podobe kurzu kreslenia, keramiky alebo tanca.

# Rozvrhnutie svojho času

pixabay.com

Strávime niekoľko hodín pozeraním nekvalitných filmov, v preplnenom bare alebo niekoľkohodinovým nakupovaním? Nie, už to nie je pre nás. Vieme, že sú oveľa dôležitejšie veci, vážime si svoj čas, a preto ho chceme využiť čo najefektívnejšie.

Za nás môžeme povedať, že každé vekové obdobie má svoje čaro. A čo si myslíte vy? Podeľte sa o váš názor s nami v komentároch.

Pozri aj: 11 vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako sa postavíte na váhu. Čo v skutočnosti ukazuje ručička a prečo váha neukazuje vždy správne?

                                                                                                                                     Zuzu, adme.ru

0
Komentovať