Zobudili ste sa s nepeknou vyrážkou na tvári? Vďaka týmto 5 jednoduchým tipom od profesionálnej kozmetičky ju zakryjete behom niekoľkých sekúnd!

KatkaR

Nech už je váš vek akýkoľvek, ak nemáte od prírody porcelánovú tváričku bábiky Barbie, určite vás z času na čas nepríjemne prekvapí vyrážka, ktorá sa väčšinou objaví v tú najnevhodnejšiu dobu a na tom najnevhodnejšom mieste. Chystáte sa na dôležitý pracovný pohovor? Možno vás bude sprevádzať hnisavá ozdoba v strede čela. Idete večer na rande s príťažlivým kolegom? Asi sa k vám pridá aj pupienok, ktorý “skrášľuje“ vašu bradu. Ak vás už už prepadá zúfalstvo a beznádej, čítajte ďalej.

Článok pokračuje pod videom ↓

Existuje množstvo vecí, ktoré vám v tejto situácii preblysnú mysľou, a ktoré sa vám zdajú ako efektívne riešenie – zázračná kozmetika, laserové kúry, zinkové zábaly, hydrokortizónové krémy, voodoo rituály či plač – žiadne zo zmienených vám však reálne nepomôžu s vaším problémom! Čo teda môžete urobiť?

pixabay.com

Vezmite si vašu kozmetickú taštičku, trochu sa v nej pohrabte a uvidíte, že so správnymi make-up trikmi sa dokážete nepeknej vyrážky na vašej tvári rýchlo zbaviť. Takže predtým, než sa psychicky zrútite a začnete si pupienok vytláčať a jeho stav ešte zhoršovať, prečítajte si pár rád priamo od celebritnej make-up artistky Eleny Miglino.

Krok 1: Počas noci vyrážku vysušte

womenshealthmag.com

Keďže make-up sa nemôže nanášať na otvorené rany, vyrážku, ktorá sa chystá prasknúť, musíte najskôr vysušiť, a to do takej miery, do akej je to možné! Miglino odporúča starú dobrú zubnú pastu, ktorú si máte naniesť na vyrážku a nechať ju pôsobiť počas noci. “Robievam to od čias, kedy som bola dieťa a nedám na to dopustiť,“ podelila sa o svoje skúsenosti skúsená vizážistka. Majte sa však na pozore, pretože zubná pasta dokáže miesto naozaj veľmi vysušiť.

Krok 2: Jemne si vyčistite tvár

womenshealthmag.com

Na druhé ráno bude vaša vyrážka viditeľne menšia a upokojená. V tomto bode si z tváre zmyte zubnú pastu a vyčistite si tvár tak, ako to robievate bežne. Tento úkon vám zabezpečí, že medzi vašou tvárou a naneseným make-upom nezostane žiadny prebytočný maz. “Ja si čistím pleť okrúhlym vatovým tampónom a micelárnou vodou,“ radí Miglino. Pri čistení však postupujte veľmi jemne a opatrne – určite nechcete riskovať znovuotvorenie miesta rany.

Krok 3: Aplikujte malé množstvo korektora

womenshealthmag.com

Keď príde na vyrážku, platí tu, že “menej je niekedy viac,“ tvrdí artistka. “Čím viac make-upu na ňu nanesiete, tým väčšiu pozornosť bude priťahovať.“ A to je určite tá posledná vec, o ktorú by ste sa v tejto situácii snažili. Aby ste maskovanie znížili na minimum, Miglino odporúča použitie krémového korektora, ktorý vám nepekné miesto prekryje jedným ťahom. “Ja si najskôr nanesiem korektor priamo na postihnuté miesto a potom ho roztriem pomocou štetca, avšak iba v okolí vyrážky, aby som túto oblasť zakamuflovala a aby splynula so zvyškom mojej pleti,“ radí Miglino.

Krok 4: Roztieranie

womenshealthmag.com

Ďalším krokom, ktorý vás uistí, že váš make-up vyzerá naozaj bezchybne, je roztieranie, ktoré zaručí, že na vašej pleti nezostanú žiadne nepekné prechody. “Rovnakým štetcom začnem korektor jemne roztierať. Musíte byť opatrná, aby ste vyrážku nepodráždili – jemné dotyky fungujú najlepšie,“ hovorí Miglino.

Krok 5: Fixácia púdrom

womenshealthmag.com

Záverečný krok k dokonalosti spočíva vo fixácii make-upu, pričom najlepšou voľbou je kompaktný púder. “Rada si tento produkt nanášam nadýchaným štetcom určeným na púder, pretože ho môžem naniesť tak, že na mojej tvári vyzerá úplne prirodzene,“ dodáva známa celebritná maskérka.

Dúfame, že vďaka týmto tipom sa vám podarí vašej vyrážke ukázať, kto je tu šéf a kto tu má posledné slovo. Máte vlastné overené triky, ktorými sa zbavujete nechcených vyrážok? Podeľte sa o ne i s nami prostredníctvom komentárov.

Pozri aj: Tenké obočie pridáva 5 rokov a pigmentové škvrny 10. Toto je 7 dôvodov, prečo vám vaše okolie háda vyšší vek

Katuš, womenshealthmag.com

Najnovšie články