Tenké obočie pridáva 5 rokov a pigmentové škvrny 10. Toto je 7 dôvodov, prečo vám vaše okolie háda vyšší vek

KatkaR

Určite ste už počuli porekadlo, že každý človek je taký starý, na koľko sa cíti. Nezáleží na tom, či máte 30, 40 alebo 50 rokov, pokiaľ sú vaše telo i myseľ stále vitálne ako keď ste mali 20. Čo však robiť v prípade, keď nie ste stará mysľou a ani vekom, no vaša tvár naznačuje opak? Čo robiť v prípade, kedy vám vaše okolie často pridáva aj 10 rokov a dotýka sa vás to? Nezúfajte! Pozrite sa s nami na možné príčiny a zabojujte s nimi pomocou jednoduchých tipov.

Rozšírené póry

Pridajú vám: 3 roky

Príčina: Slnečné žiarenie, ktorému ste roky vystavovali svoju pleť, si časom vyžiada svoju daň. Poškodenie vašej pokožky slnečným žiarením môže spôsobiť, že podporná  štruktúra pórov sa bude prehlbovať, čím spôsobí ich rozširovanie. Tento proces je ešte viditeľnejší v prípade upchatých pórov.

Rýchla pomoc: “Predstavte si, že každý váš pór má tvar písmena V – pričom sa rozširuje smerom k povrchu,“ vysvetľuje Amy Wechsler, odborníčka v oblasti dermatológie a psychiatrie, ktorá dokáže posúdiť nielen mechanické aspekty starnutia, ale rovnako mentálne aspekty súvisiace s vekom. “Nič, čo sa odlupuje z tváre, vám nepomôže udržať póry čisté a stiahnuté,“ dodáva. Miesto rôznych odlupovacích másk odporúča vyskúšať lokálne retinoidy na predpis, ako napríklad liečivo Renova alebo Atralin, či produkty obsahujúce kyselinu salicylovú. Rovnako upozorňuje na dôležitosť používania ochranného krému, ktorý zabraňuje poškodeniu pokožky slnečným žiarením.

Zaručené a dlhotrvajúce riešenie: Ak sa chcete svojho problému s rozšírenými pórmi zbaviť raz a navždy, môžete vyskúšať mikrodermabráziu alebo chemické pílingy, kde vám šetrne odstránia vrchnú vrstvu pokožky, a teda aj najširšiu časť vašich pórov.

Riedke vlasy

https://www.instagram.com/p/BhoGohhDd1w/?tagged=thinhair

Pridajú vám: 3 roky

Príčina: Videli ste už niekedy pred sebou kráčať ženu s krásnymi, zdravými, hustými vlasmi a keď ste ju neskôr zazreli do tváre, prekvapil vás jej starší vzhľad? Pravdepodobne nie! Husté vlasy sú totiž znakom, ktorý ľudia podvedome považujú za akýsi rys mladosti.

Rýchla pomoc: “Potraviny bohaté na kyselinu listovú a železo pomáhajú vyživovať vlasové korienky,“ tvrdí Wechsler. Zároveň dodáva, že pomôcť by vám mohlo aj “vyhýbanie sa opakovanému zaťažovaniu vašich vlasov rôznymi tesnými vrkočmi, ktoré môžu spôsobovať permanentné a nadmerné vypadávanie vlasov.“ Pokiaľ sa chystáte na rande alebo kávu s priateľkami a chcete, aby vám vaša spoločnosť pochválila vaše husto vyzerajúce vlasy, môžete tiež siahnuť po produktoch, ktoré vlasom dodajú okamžitý objem.

Zaručené a dlhotrvajúce riešenie: Ak je rednutie vašich vlasov príliš výrazné a nabralo rýchly spád, pričom nepoznáte jasný dôvod, navštívte vášho lekára a požiadajte ho, aby vám skontroloval činnosť štítnej žľazy.

Starecké škvrny v oblasti dekoltu

Pridajú vám: 10 rokov

Príčina: Aj keď sa vám môže zdať, že z názvu tejto estetickej nedokonalosti jasne vyplýva aj jej príčina, nie je to celkom tak. Tieto škvrny totiž nie sú dôsledkom starnutia, ale slnečného žiarenia. Môže sa teda stať, že ich uvidíte aj na svojej 20-ročnej dcére alebo vnučke.

Rýchla pomoc: “Zbavenie sa stareckých škvŕn vyžaduje trochu viac námahy, než len nanesenie opaľovacieho krému, keď idete von,“ opisuje Wechsler. Mali by ste tiež nosiť oblečenie, ktoré zakryje váš dekolt a aplikovať si krém na opaľovanie viackrát počas dňa.

Zaručené a dlhotrvajúce riešenie: Ambulantné riešenie chemickým pílingom alebo laserom môže účinne vyriešiť vaše problémy s pigmentom a zbaviť vás tmavých škvŕn v dekolte či inde na pokožke.

Príliš tenké obočie

Pridá vám: 5 rokov

Príčina: Kým testosterón u starnúcich mužov spôsobuje, že ich obočie rastie nadivoko a husto, ženské obočie po rokoch voskovania, farbenia a vytrhávania redne a stáva sa tenším.

Rýchla pomoc: “Nepreháňajte to s voskom ani s trhaním,“ radí Wechsler. “Môžete poškodiť folikuly až tak, že vám v týchto bodoch nebudú chĺpky rásť už nikdy.“ Odborníčka tiež odporúča orálne užívanie 5 mg biotínu, ktorý podporuje rast a hustotu vlasov.

Riedke riasy

Pridajú vám: 2 roky

Príčina: Určite sú vám z televízie dôverne známe všetky reklamy na riasenky, ktoré vašim riasám dodajú hustý a nádherný vzhľad, vďaka ktorému získate uhrančivý mačací pohľad. Vo všeobecnosti si totiž husté vlasy či ochlpenie na ktorejkoľvek časti tela spájame s mladosťou.

Rýchla pomoc: Dodať vašim riasám vzhľad, po akom odjakživa túžite, je síce ťažké, no podľa Wechsler by ste s nimi mali v každom prípade zaobchádzať veľmi opatrne. Pri odličovaní používajte odličovacie prostriedky určené špeciálne na odstraňovanie očného make-upu a hlavne – žiadne trenie! Môžete vyskúšať aj kondicionéry, ktoré boli vyvinuté špeciálne na to, aby dodali riasám hustejší efekt.

Hrubé a zožltnuté nechty

My nature nails 💅 Čím méně se o ně starám, tím jsou lepší 😂#naturenails #mynails #nails #czechnails #nehty #ruce…

Gepostet von Alenis Beauty & Lifestyle Blog am Dienstag, 27. Februar 2018

Pridajú vám: 5 rokov

Príčina: Istá štúdia porovnávala prirodzene vyzerajúce prsty a nechty s tými, na ktorých bol nanesený lak na nechty, prípadne iné nechtové ozdoby. Ukázalo sa, že nenalakované nechty boli vnímané ako staršie. Príčinou môže byť fakt, že lak na nechty maskuje ich hrúbku i žltnutie, ktoré “je spájané s chorobami, a teda i so starnutím,“ objasňuje Wechsler.

Rýchla pomoc: “Dôsledky nesprávnej životosprávy sa prejavia aj na vašich nechtoch,“ hovorí odbobrníčka. Nedostatok vitamínov a hydratácie spôsobuje, že nechty vyzerajú nepekne, takže ak tomu chcete zabrániť, mali by ste mať jedálniček bohatý na ovocie, zeleninu, vlákninu a bielkoviny. Rovnako môžete siahnuť po krémoch, ktoré sa postarajú o hydratáciu vašich nechtových lôžok či biotíne, ktorý vašim nechtom dodá silu.

Vyziabnutá tvár

Pridá vám: 4 roky

Príčina: Ak sa odjakživa snažíte vyzerať štíhlo, vedzte, že táto snaha sa vám nemusí vždy vyplatiť. Ženy po 40-ke, ktoré majú trochu vyššie BMI, sú totiž na rozdiel od svojich štíhlejších kamarátok, vnímané ako mladšie. Pýtate sa, prečo je to tak? “Keď schudnete, stratíte tuk aj z tváre a vaše lícne kosti pôsobia vyduto a staro,“ vysvetľuje Wechsler.

Rýchla pomoc: Vyhnite sa drastickým diétam, pri ktorých vám hrozí jo-jo efekt, pretože práve vďaka nim sa z vašej tváre vytratí veškerá pružnosť a elasticita. Líčkam môžete dodať objem napríklad pomocou šikovného kontúrovania a tónovania.

Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu cítiť sa sebavedomo a mlado, a že už nikdy sa nestretnete s tým, že by vám niekto z vašich známych tipol vyšší vek, než v skutočnosti máte. Máte vlastné tipy, ktorými bojujete proti zubu času? Podeľte sa o ne i s nami.

Pozri aj: Chcete zhodiť centimetre z bokov, brucha a stehien? 800 gramov vám zaručí mínus 10 kilogramov už za 7 dní

Katuš, redbookmag.com

0
Komentovať