Moje päty boli v zime veľmi suché a nepomáhal mi žiadny krém. Potom som vyskúšala túto kúru a chodidlá mám jemné a hladké ako ešte nikdy

Lucia Mužlová

V zime moje chodidlá naozaj trpia. V lete sú krásne hladké, opálené a nemusím im venovať veľa pozornosti. Akonáhle sa ochladí, trpím na suché päty a suchú pokožku. Keď som však objavila túto kúru, povedala som si, vyskúšam, prečo nie. Na moje prekvapenie boli moje chodidlá hladké ako detská pokožka. Dnes sa s vami o tento recept na krásne chodidlá podelím.

Budeme potrebovať:

5 lyžíc jedlej sódy

sprchový gél

pár kvapiek esenciálneho oleja (levanduľa, pomaranč, citrón, prípadne kokosový alebo olivový lej)

nohy1
health.onehowto.com

Postup:

Ešte kým začnete s kúrou, urobte si doma pohodu a namočte si nohy do teplej vody aspoň na 10 minút. Koža sa zjemní a zmäkčí a účinok kúry bude oveľa lepší.

Medzitým si v miske zmiešajte všetky suroviny a teda jedlú sódu, sprchový gél a esenciálny olej. Ja som tentokrát zvolila olej s ruží, ktorý je mimochodom skvelý aj na pleť. Vytvorte hustejšiu pastu. Následne si rukami nanesieme pastu na chodidlá a jemne ich premasírujeme.

nohy2
sovets.net

Ak trpíte na suché päty a máte na nohách už drobné zárezy, či cítite, že máte veľmi stvrdnutú kožu, vezmite si na pomoc pemzu. Pomocou pemzy masírujte problematické miesta. Masáž by mala trvať aspoň 5 minút a následne si chodidlá umyte teplou vodou a aplikujte poriadne hydratačný krém.

Kúru opakujte pokojne aj dvakrát do týždňa, záleží od vašej potreby. Jedlá sóda, alebo teda sóda bikarbóna, je skvelý a účinný prostriedok na stvrdnutú a zhrubnutú kožu na pätách. Taktiež odstraňuje nepríjemný zápach, podporuje rýchle hojenie a pomáha v boji proti plesňovým infekciám. Výsledky sú viditeľné už po týždni a teda po prvých pár „pokusoch“. Takto som sa ja zbavila suchej pokožky na chodidlách. Vyskúšate to tiež?

Pozri tiež: Moja pleť bola bez života a začali sa objavovať aj drobné vrásky. Potom som objavila tieto domáce masky a ráno moja pleť vyzerala o 5 rokov mladšie

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články