Moja pleť bola bez života a začali sa objavovať aj drobné vrásky. Potom som objavila tieto domáce masky a ráno moja pleť vyzerala o 5 rokov mladšie

Mary

Každá z nás ju má doma, no napriek tomu túto surovinu používame len na varenie. Krupica je práve tou zázračnou surovinou, ktorá je vynikajúcim pomocníkom pri boji s vráskami. Obsahuje veľké množstvo škrobu a rastlinných bielkovín, ktoré pôsobia na pleť priam magicky. Krupica pomáha odstrániť vrásky, sťahuje póry a zároveň funguje ako peeling, pri ktorom sa zbavíte odumretých zvyškov pokožky. 

Článok pokračuje pod videom ↓
krupica-1
takprosto.cc

Pripravili sme si pre Vás štyri jednoduché masky, ktoré si urobíte doma, bez drahých návštev kozmetičky. Výskušajte niektorú z nich.

Pivová maska

krupica-2
takprosto.cc

Pivo je vynikajúci nápoj, ktorý poznáme všetci, vedeli ste však, že pivo je skvelé aj na pleť?

Budeme potrebovať:

2 polievkové lyžice svetlého piva

2 polievkové lyžice krupice

100 ml mlieka

1 kávovú lyžičku oleja/masla

Postup:

Pripravíme si hrnček, do ktorého dáme variť krupicu s mliekom. Následne pridáme pivo a olej, všetky suroviny necháme variť pod pokrievkou asi 5 minút. Takto pripavenú zmes si ešte teplú naneste na tvár a nechajte pôsobiť 30 minút. Po dobe pôsobenia si masku z tváre umyte teplou vodou a vysušte.

Vyživujúca maska z krupice a medu

krupica-3
takprosto.cc

Účinky medu sú rôzne, pri starostlivosti o pleť by ste však mali vedieť, že med je jedným z najúčinnejších pomocníkov pri liečbe akné a starnúcej pleti. Pôsobí protizápalovo a pomáha sťahovať póry.

Budeme potrebovať:

2 polievkové lyžice krupice

1 žĺtok

1 čajovú lyžičku medu

1 čajovú lyžičku olivového oleja

Postup:

Všetky suroviny spolu zmiešame až kým nevznikne kašovitá zmes. Takto pripravenú masku si nanesieme na tvár a necháme pôsobiť až kým na pleti úplne neuschne.

Po dobe pôsobenia si masku z tváre umyjeme teplou vodou a následne si tvár opláchneme ešte studenou vodou, aby sa zabránilo nadmernému prekrveniu pleti.

Spevňujúca maska

krupica-4
takprosto.cc

Budeme potrebovať:

25 g krupice

50 ml smotany na šľahanie

Postup:

Obe suroviny spolu miešajte pokým vám nezvnikne hladká zmes. Smotanu na šľahanie môžete nahradiť aj kyslou smotanou, alebo rozpusteným maslom.

Naneste masku na vyčistenú tvár a jemne vmasírujte do pokožky. Nechajte pôsobiť 15 minút.

Napokon si masku z tváre umyte teplou vodou a následne studenou – prospeje to k revitalizácií pokožky.

Olivovo-krupicová maska

krupica-5
takprosto.cc

Budeme potrebovať:

2 polievkové lyžice krupice

2 polievkové lyžice olivového oleja

Postup:

Najprv si naneste na tvár olivový olej a poriadne ho rozotrite. Následne si na prsty dajte krupicu a krúživými pohybmi masírujte celú tvár.

Touto masážou pleť zbavíte odumretých buniek a zaŕoveň tak uvoľníte tlak z pleti.

Olivový olej a krupicu si umyte z pleti teplou vodou a mydlom. Tento postup opakujte párkrát do týždňa, vaša pleť bude hebká a vyživená.

Vyskúšajte tieto masky a sami uvidíte aká bude vaša pleť omladená, pevná, vyživená a naviac hebká, ktorú Vám budú všetci závidieť. Prajeme Vám príjemné skrášľovanie.

Pozri tiež: Dlho ma trápili hlboké vrásky okolo očí a na viečkach. Potom som vyskúšala túto domácu masku, vďaka ktorej som zabudla, čo je to starnutie

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Najnovšie články