Moje vlasy boli bez lesku, zničené a sem-tam vypadávali. Pomohla mi táto domáca kúra, ktorú určite používala aj zlatovláska

romi

S vypadávaním vlasov sa stretávajú ľudia rôznych vekových kategórií. Nie je to nič príjemné a na sebavedomí nám to rozhodne nepridá. Dnešná rýchla doba si vyberá svoju daň aj v podobe tohoto nepekného problému. Na vypadávaní vlasov sa najviac podpisuje stres a zlá životospráva.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako prvé musíme zmeniť svoj životný štýl a začať žiť zdravšie. Niekedy však ani toto nepomáha a vlasy stále vypadávajú. Začneme si hneď kupovať drahé šampóny z lekárne a iné kozmetické prípravky. Kozmetika plná chemikálií nám na chvíľu dá pocit, že sme problém odstránili ale po pár mesiacoch sme tam, kde sme začínali. Preto vám prinášame tento jednoduchý recept, pomocou ktorého sa zbavíte vypadávania vlasov navždy. Kúra je veľmi jednoduchá a určite nezaťaží vašu peňaženku tak, ako drahé kozmetické výrobky.

pixabay.com

Budete potrebovať:

3 polievkové lyžice harmančeka

3 polievkové lyžice  bobkového listu

100 ml vriacej vody

Postup:

Harmanček spolu s bobkovým listom zalejeme vriacou vodou a necháme luhovať  aspoň 3 hodiny. Následne scedíme a vzniknutý odvar si jemne vmasírujeme do pokožky. Neoplachujeme.

Tento postup opakujte 2 až 3-krát týždenne. Pre úplný účinok je potrebné kúru zopakovať 15 až 20-krát.

Harmanček

Silno dezinfikuje a má na pokožku upokojujúci účinok. Vlasom dodáva želaný lesk a objem. Najúčinnejšie sú práve jeho kvety. Už aj naše staré mamy vedeli aký zázrak nám príroda v tejto byline ponúka a hojne ho využívali. Využiť ho môžete aj na hojenie rán a popálenín a na liečbu akné. Vyhladzuje drobné nezrovnalosti na pleti a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky.

pixabay.com

Ak sa rozhodnete nazbierať si vlastný harmanček, najvhodnejšie sú na to mesiace máj až september kedy kvitne. Najlepšie je zbierať mladé kvietky, niekoľko dní po rozkvitnutí. Suší sa krátko na dobre vetranom, tmavom mieste. Čím dlhšie ho však budete sušiť, tak tým skôr stratí svoje vlastnosti.

Bobkový list

Má tak isto upokojujúci účinok na pokožku hlavy. Je veľmi antiseptický a dobre stimuluje rast vlasov. Obnovuje rast vlasov aj na miestach, kde prestali už dávnejšie rásť. Okrem využitia v kuchyni má aj mnoho ďalších pozitívnych účinkov. Zlepšuje trávenie a pôsobí ako slabé sedatívum. Znižuje hladinu cukru v krvi a má protizápalové účinky. Používa sa aj pri liečbe kĺbov a kostí.

pixabay.com

Túto rastlinu môžete pestovať aj doma. Listy sa zbierajú celoročne. Pred sušením ich však dôkladne umyte. Sušiť ich treba zaťažené, pretože inak by sa pokrútili. Usušené listy môžete skladovať dlhodobo a nestrácajú svoje vlastnosti. Bobkovému listu by sa však určite mali vyhýbať tehotné ženy.

Nie vždy je drahá kozmetika a lieky to, čo nám naozaj pomôže. V minulosti takéto veci neexistovali a ľudia si aj tak vedeli pomôcť. Napíšte nám do komentárov aké zázračné byliny používate vy.

Pozri aj: Túto radu od kamarátky, ktorá schudla 13 kilogramov by som vyvážila zlatom! Túto vec majú doma všetci a naozaj funguje

zdroj: babskeveci.sk (Romi K) takprosto.cc

Najnovšie články