O tomto by mali vedieť všetky ženy. 9 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť, či budete chodiť na manikúru do kozmetického salónu

Gabriela Kinčoková

Každá žena je šťastná keď sa cíti krásna. Radi sa staráte o svoje vlasy, telo či nechty? Tak vás tento článok určite poteší a v mnohom aj poučí. Mať krásne nechty je veľakrát veľmi podstatné pri styku s inými ľuďmi. Je dôležité ich mať vždy upravené. Mať správnu dĺžku, farbu či tvar. O to všetko sa postarajú manikérky, ktoré dnes už nájdete na každom rohu. Ako však spoznať, že manikérka nie je žiadna amatérka? Máme pre vás 9 tipov na to, ako spoznať dobrú manikérku.

#1 Balík s nástrojmi by mala otvárať priamo pred vami

View this post on Instagram

Все инструменты, которые соприкасаются с кровью клиента💉кожей, раной или слизистой оболочкой и могли нарушить её целостность, должны быть стерилизованы!👾 Безопасность 💧для вашего здоровья и здоровья ваших 💚 клиентов зависит от высококачественных крафт-пакетов для стерилизации. Приобретайте выгодно☝🏼 За ценой ➕ в комментарии👇🏼 . #сухожаровыйшкаф #дезинфекция #дезинфекцияистерилизация #дезинфекцияинструментов #инструменты #безопасныйманикюр #стирильно #крафтпакеты

A post shared by КРАФТ ПАКЕТЫ | ДЕЗИНФЕКЦИЯ (@safe.manicure) on

Kvalitné a správne náradie na prípravu nechtov zväčša býva zabalené v špeciálnych obaloch. Na obale musí byť špeciálny identifikátor. Náradie by sa malo po použití odkladať do sterilizačnej nádoby. Nástroje sa tak zbavia prebytočných baktérií, ktoré zostali po predošlej  zákazníčke. Práve týmito bodmi sa usvedčíte v tom, že ste na správnom mieste.

#2 Drevené tyčinky a utierky musia byť použité len raz

https://www.instagram.com/p/BSV8sHEg1tQ/?utm_source=ig_embed

Všetky spotrebné materiály, ktoré manikérka používa by mali byť jednorázové. Preto si pri návšteve nezabudnite všimnúť, či práve toto dodržuje vaše manikérka. Použité drevené tyčinky by mali byť vyhodené do smetných košov. V menších salónoch sa môže stať, že uterák, ktorý máte pod rukami manikérky len vyprášili a používajú ho ďalej. Iné však majú pravidlo, že každá ruka by mala mať svoj vlastný uterák. A presne tak by to malo byť.

#3 Dobrá manikúra by mala trvať najmenej hodinu

Predtým než vám začnú robiť manikúru, spýtajte sa koľko to bude trvať. Ak vám povedia, že najviac pol hodinu, zvážte, či ostanete. Faktom je, že klasická manikúra trvá dobrú hodinu. Len samotné dokonalé nanášanie laku môže trvať 20 minút. Samozrejme, môžu vám ju spraviť aj rýchlejšie, ale potom sa to odrazí na kvalite a výdrži.

#4 Dobrá manikérka nebude na vaše nechty dávať lacný lak

Ponúkne vám vaša manikérka niekoľko desiatok druhov lakov? Neváhajte sa spýtať na ich zloženie, či kvalitu. Ak sa vaša manikérka hlboko zarýva do nechtov, poškodzuje ich štruktúru. Práve pre to musia byť laky vysoko kvalitné. V opačnom prípade narobia veľa škody.

#5 Klientka aj manikérka musia byť chránené pred chemikáliami

View this post on Instagram

🔷МАСКА-РЕСПИРАТОР С УГОЛЬНЫМ ФИЛЬТРОМ МНОГОРАЗОВАЯ . 🔲Маска-респиратор разработана для мастеров, заботящихся о своем здоровье. Благодаря специальному угольному фильтру маска поглощает до 95% загрязняющих веществ, пыли, вредных летучих соединений и отлично нейтрализует запахи. ➡️Маска абсолютно гипоаллергенна, а боковой клапан обеспечивает беспрепятственное дыхание. Боковые лямки надежно поддерживают маску, а благодаря округлой форме, маска плотно прилегает к лицу, повторяя его контур. ➡️Также маску рекомендуется использовать и в период эпидемий инфекционных заболеваний, так как активированный уголь, составляющий основу маски, является отличным антибактериальным барьером для вирусов и микробов. . ➡️Маска-респиратор намного эффективнее, чем обычные медицинские маски, и срок ее использования намного выше . ➡️2 руб 50 коп . ▫️▫️▫️▫️▫️▪️▪️▪️▪️▪️▪️ . ☎️МТС +375(33) 9031717 Viber . ☎️Velcom +375(29) 9031742 . 📬Доставка почтой в любой регион Беларуси . 🚘Доставка курьером по Минску в день заказа . 🛒Самовывоз . #маскидляманикюра #маскадлямастера #угольнаямаскадлялица #ногти #маникюр #маникюрчик #ногтиминск #маникюрминск #минск #гельлак #гельлаки #купитьгельлакминск #вседляногтей #вседляманикюра #nails #girls #beauty #minsk

A post shared by Гель лаки Стразы Дизайн Минск (@newlac) on

Mnoho z prípravkov, ktoré sa v salónoch používajú sú veľmi zapáchajúce a prach, ktorý vzniká pri rezaní starých vrstiev nechtov môže byť pre ľudské telo škodlivý. Preto musí byť každý salón vybavený minimálne ventiláciou. Okrem toho by tak ako manikérka, rovnako aj klientka mala použiť špeciálne rúško. Tak sú obe chránené pred vplyvom škodlivých látok.

#6 Manikérka by mala robiť manikúru len na zdravých nechtoch a rukách

Manikérky, ktoré svoju prácu robia s vášňou si dajú naozaj veľký pozor nato, v akom stave sú ruky klienta. Či už pred alebo po manikúre. V prípade, že sú ruky zničené, pošlú klienta podstúpiť liečbu a až potom sa majú vrátiť späť na manikúru. Dokonca aj pri správnom čistení a hygiene nástrojov je možnosť chytiť nepríjemné ochorenie ako je napríklad pleseň.

#7 Manikérky musia pri používaní nástrojov či chemikálií profesionálky

Pilník, nožnice, brúska, akryl či acetón… to všetko a dokonca ešte viac používajú manikérky nato, aby spravili dokonalé nechty. Nemôžme však zabudnúť nato, že manikérka musí dokonale ovládať každý jeden nástroj a poznať každú chemikáliu. Ak máte pochybnosti, nebojte sa požiadať o certifikáty. Okrem všetkého sú zamestnanci salónu povinní dodržiavať pravidlá a bezpečnostné pokyny od výrobcov. A najdôležitejšia vec, dávajte si pozor na alergény.

#8 Manikérka musí byť upravená a mať poriadok

View this post on Instagram

божемой какое холодное сегодня утро 😭❄️ Одеться по погоде было трудно)) Решила поделиться с вами этой красивой картинкой 🖤 Конечно, мое рабочее место ещё такое не такое, как я бы хотела :)) но все впереди 🤞🏻 С переходом в отдельную комнату и , когда я смогла сделать ее чуть лучше, работать стало легче) ничего не раздражает, не дергается глаз от бежевых обоев )) А вообще желаю вам отличного дня ☺️ @studio.nails_bu

A post shared by МАНИКЮР ПЕДИКЮР НОВОПОЛОЦК (@studio.nails_bu) on

Veľmi dobré meno robí aj upravený vzhľad zamestnancov či uprataný stôl s pomôckami. Pred novým klientom by mala manikérka všetko upratať, vyhodiť použité obrúsky a pripraviť všetko pre nového zákazníka. Nech sa cíti ako doma. Ruky musia byť umyté antibakteriálnym mydlom a to isté je nutné ponúknuť aj klientovi.

#9 V miestnosti kde čakáte by ste nemali nájsť staré časopisy

Možno to pre vás bude znieť veľmi absurdne, ale aj časopisy a noviny sú zdrojom mikróbov. Samozrejme veľmi sa tomu predísť nedá, avšak je vhodné, ak sa časopisy menia niekoľkokrát mesačne. Poteší to aj zákazníčky, ktoré si tak prečítajú vždy niečo nové.

Ak chcete navštíviť manikérku, ktorá pracuje z domu, máme pre vás pár rád:

    • V tomto prípade je lepšie prísť s vlastnými nástrojmi kvôli hygiene. Domáce manikérky väčšinou nemajú toľko financií ako salóny, preto je lepšie doniesť si vlastné potreby.
    • Rýchla manikúra v nákupných centrách nemusí byť 100% bezpečná. Pri veľkom zhone nemusia mať manikéri čas dôkladne vyčistiť všetky nástroje.
    • Hlavne v čase sviatkov je veľké riziko, že vo veľkom zhone manikéri nečistia dôkladne pracovné pomôcky.

Pozri aj: Po týždni ju nespoznáte! Domáce hnojivo na orchideu, ktoré vás nebude stáť takmer nič a kvety zarodí ako zázrakom

Gabriela, adme.ru

0
Komentovať