Po týždni ju nespoznáte! Domáce hnojivo na orchideu, ktoré vás nebude stáť takmer nič a kvety zarodí ako zázrakom

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay

Orchidea patrí medzi veľmi výnimočné exotické kvetiny. Ľudí dokážu dostať najmä svojou jedinečnou krásou. Nájdete ich naozaj v rôznych farbách od bielej, ružovej cez červenú až modrú. Jediná ich slabosť je potreba dobrej starostlivosti. Potrebujú mierne zalievanie a rašelinový substrát. Toto je skvelý tip, ako udržať rastlinku vo forme tak, aby kvitla celoročne.

Vynikajúce hnojivo

Foto: pixabay

Banánovú šupku nechajte poriadne vysušiť na slnku a následne ju pokrájajte. 1 lyžičku vysušenej banánovej šupky zalejte 200 ml horúcej vody. Zmes nechajte vychladnúť a môžete ňou rastlinku po troške zaliať. Keďže šupka z banánov obsahuje fosfor, draslík a iné prvky, dostanete ich do substrátu.

Prášok

Banánovú šupku môžete taktiež vysušiť a v mixéri pomlieť na jemný prášok. Ten môžete na substrát pridať ako hnojivo.

Kúpeľ

Foto: pixabay

Šupky z banánov zalejte 2 litrami vody a nechajte stáť aspoň dve hodiny. Potom do vedra s touto zmesou ponorte celý črepník s orchideou a nechajte ju tam asi 10-15 minút.

Starostlivosť o listy

Ak chcete aby listy vašej orchidei boli krásne a lesklé, odporúča sa potrieť listy čerstvou šupkou z banánu.

Tipy a triky:

Foto: pixabay

Svoju orchideu množte výlučne počas obdobia rastu, kedy začínajú rásť nové lístky a puky. Ak počas rastu listu začne rásť ďalší list oplodnenie pokračuje. Ak list prestane rásť, pozastavte hnojenie. Ak ste práve priniesli orchideu z obchodu tak ju hnojte najskôr až o 3-4 mesiace. Počas zimy a jesene orchidea spomaľuje svoj rast a preto sa môže hnojiť aj častejšie a teda aj viac ako raz za mesiac. Pozor ale, chorá orchidea by nemala byť hnojená, môžete jej ešte viac uškodiť.

Pozri aj: Francúzky to jednoducho vedia a majú štýl. Týchto 14 vecí na nich nikdy neuvidíte a mala by to vedieť každá skutočná dáma

Gabriela, sovkusom.ru