Kúpili ste si topánky, ktoré sú vám úzke? Skúsený obuvník nám poskytol 5 praktických a účinných rád, ako topánky rozšíriť

Monizz

Nestáva sa to len pri lodičkách, ale aj pri niektorých druhoch sandálov či poltopánok. Vedia poriadne potrápiť naše nohy a my sa opakovane dopúšťame rovnakej chyby. Kupujeme si topánky, ktoré sú nám úzke! Robia nepekné otlaky, niekedy kožu zoderú až do krvi. Naučte sa s nami, ako tomu predísť a už nikdy sa nebudete báť kúpiť si aj užšie topánky.

pixabay.com

Je to jasné. Ak zbadáme vo výklade pekný kúsok, bol by hriech ho tam nechať. Ak sú krásne topánky navyše aj za dobrú cenu, potom je rozhodnutie jasné: úzke-neúzke, budú naše. Ako si však s nimi poradiť, keď doma precitneme do tvrdej reality? Lepšie povedané – do tvrdých okrajov?

TOP 5 trikov na uvoľnenie okrajov

Uvoľniť okraje nemusí byť jednoduché, no ak máte po ruke tie správne triky, je to úplná hračka. Nám v tomto prípade poradil obuvník, za ktorým s takouto drobnosťou chodievajú zákazníčky a zákazníci pravidelne. Za takú mini službu si vraj nič nepýta. Načo aj, keď to trvá pár sekúnd a spraviť si to môže každý aj doma.

# Vnútorný okraj topánky natrite vatovým tampónom namočeným v alkohole. Následne si topánky obujte a trochu sa v nich prejdite. Nie však 5 ani 10 minút, ale najlepšie aspoň pol hodinku. Kým alkohol prestane na materiál účinkovať, okraj topánky sa prispôsobí vašej nohe a najbližšie bude všetko v poriadku. Tento postup môžete urobiť aj v prípade, že sú vám topánky dobré. Alkohol totiž topánku zmäkčí a bude vám príjemnejšie sedieť na nohe aj bez prvotných otlakov.

takprosto.cc

# Ak použijete fén a teplé ponožky, dosiahnete rovnako dobré výsledky. Obujte si hrubšie ponožky, nasúkajte nohy do topánok a fénujte. Horúci vzduch topánku mierne uvoľní a ponožka zabezpečí, že sa roztiahne tak akurát. Potom, čo vzduch prestane pôsobiť, ponožky vyzujte, obujte si topánky na bosé nohy a ešte 10 minút sa v nich prechádzajte.

takprosto.cc

# Na kožené alebo koženkové topánky vynikajúco funguje ricínový olej. Ak ním topánky natriete, koža krásne zmäkne a prispôsobí sa presnému tvaru vášho chodidla. Nezabudnite však topánku natrieť po celej ploche, nielen po okrajoch. Rovnako nezabudnite topánku po natretí vyčistiť suchou handričkou, ktorá absorbuje čo najviac mastnoty. Ak nemáte ricínový olej, podobne vám poslúži aj obyčajná Indulona.

takprosto.cc

# Do vnútra topánky vložte podlhovastú parafínovú sviečku. Odlomte ju na takú dĺžku, aby naprieč topánkou prešla, no mierne ju aj roztiahla. Po tomto triku vás už okraje topánok nikdy nedotlačia.

takprosto.cc

# Najstarší spôsob, ako sa rozťahujú topánky, je natlačenie mokrého novinového papiera. Nie je vždy úplne účinný, no niekedy vyjde. Funguje najmä pri kožených topánkach. Noviny pokrčte, namočte vodou a dôkladne natlačte do topánky. Nechajte ich na noc v teple a do rána by mali byť schopné stať sa pohodlnými.

takprosto.cc

Aké triky používate na rozťahovanie topánok vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Pozri aj: Žehličku som nikdy nevedela dôkladne vyčistiť. Potom mi susedka prezradila tento trik a odvtedy je žehliaci povrch stále ako nový