Žehličku som nikdy nevedela dôkladne vyčistiť. Potom mi susedka prezradila tento trik a odvtedy je žehliaci povrch stále ako nový

Monizz

Čo sa používa, to sa aj opotrebováva. Niet nad však nad efektívne triky, vďaka ktorým sa aj opotrebovaná vec dostane do pôvodného stavu a podoby. Máte doma žehličku, ktorej žehliaci povrch je už celý zahnednutý a zafarbený? Pozrite sa, ako ľahko sa dá vyčistiť!

icreative.am

Jednoduchý a lacný prostriedok na čistenie žehliacej plochy vás nebude stáť viac, ako pár surovín z bežných zásob v domácnosti. Pripravte si zubnú pastu, sódu bikarbónu, trochu octu, sklenú misku a špongiu na riad.

Cesta k novej žehličke

V miske zmiešajte trochu zubnej pasty s dvomi čajovými lyžičkami sódy bikarbóny, pridajte za kalíšok octu a nechajte ho rozbublať. Potom všetko spolu dobre premiešajte, žehličku zapojte do zásuvky a nechajte rozohriať na program žehlenia „medium“. Zmes naneste na špongiu a po žehličke dobre rozotrite. Po niekoľkých sekundách začne všetko pripálené a zahnednuté schádzať dole a vaša žehlička bude opäť ako nová.

S týmto trikom sa viac nemusíte báť, že vaša bielizeň bude poškodená, zafarbená alebo polepená od zanesenej žehličky. Pamätajte, že aj ten najväčší problém v domácnosti sa dá vyriešiť, ak máte ten správny návod! Podrobná návod nájdete aj v tomto videu.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 15 celebrít, o ktorých ste to možno nevedeli, no bojovali so závislosťou a podarilo sa im vyhrať

zdroj: babskeveci.sk (M)