Tento trik používam pri balení sa do kufra už roky! Nikdy by mi nenapadlo, že táto vec spôsobuje pri vážení kufra na letisku najväčšie problémy

Monizz

Nie každý cestovanie obľubuje a nie pre každého je príjemnou záležitosťou. Niekedy sa mu však nevyhneme a inokedy sa mu vyhnúť ani nechceme, pretože predstava lákavého oddychu je silnejšia ako predstava balenia a prepravy.

pixabay.com

Aby ste na letisku nemuseli platiť za prekročený váhový limit či neostali nepríjemne prekvapení, keď sa vám vráti vybrakovaný kufor, zapíšte si tieto cestovateľské triky a verte, že problémom nebude už ani cestovanie s bábätkom.

Cestujte s komfortom

Aby ste sa vyhli zbytočným nepríjemnostiam, je dôležité poznať základný cestovateľský balíček, teda veci, ktoré by ste si naozaj nevyhnutne mali vziať. Dnes sa predávajú kufre, v ktorých máte už predpripravené organizéry. Medzi ne patrí najmä doplnok, ktorý by mal pomôcť priestor organizovať. Prax však ukazuje, že takéto organizéry v podobe sieťok a vačkov ho viac zaberú ako ušetria. Spoliehajte sa preto radšej na vlastný rozum a organizáciu zbalených vecí.

pixabay.com

Veľké kufre ponúkajú priestorový komfort, no zvádzajú aj k baleniu prílišného množstva zbytočností, nehovoriac o ich váhovom prírastku, za ktorý treba prinajmenšom na letisku doplácať. Preto je najlepšie, ak si pri ceste na dovolenku zbalíte veci do menšieho kufra, ktorému bude predchádzať spísaný podrobný zoznam potrebných vecí. Pozorne si ho prečítajte a zistite, čo všetko naozaj potrebujete a čo je nevyhnutné. Uvidíte, že polovicu z toho si zrejme so sebou nevezmete. Ak cestujete viacerí, ušetríte aj tak, že si vezmete každý jeden menší kufor.

pixabay.com

Jedlo je osobitá kategória. Na dovolenky si ho berieme z rôznych dôvodov, od praktických až po tie nevyhnutné. Sušienky, čipsy či pochutiny je však baliť nezmysel, pretože ich kúpite naozaj všade a nie sú drahé. Ak je to potrebné, baľte si len jedlo, ktoré je nevyhnutné pre vaše špeciálne diéty, zdravotné indikácie či pre malé deti. Štatistiky totiž ukazujú, že práve jedlo spôsobuje najčastejšie problémy pri vážení kufra na letisku.

pixabay.com

Pri cestovaní v zime je to trochu zložitejšie, pretože hrubé zimné veci nie je také jednoduché zbaliť a navyše ich je potrebné vziať viac ako v lete. Ak idete do lyžiarskeho strediska, nemusíte si nevyhnutne brať kožušiny alebo masívne prešívané bundy. Dnes je pomerne ľahko a aj finančne dostupná termo bielizeň a ľahšie bundy, ktoré nie sú také hrubé. Rozhodne do nich zainvestujte a uľahčite si nielen balenie, ale aj poplatky.

pixabay.com

Kozmetické tašky milujú hlavne dámy. Jasné, aj na dovolenke chceme byť atraktívne a cítiť sa vo svojej koži dobre. Problém však je, ak si na dovolenku vezmete polovicu kufra len šminiek. Najlepšie bude, ak si opäť spíšete zoznam kozmetiky, ktorú potrebujete. Uvidíte, čo všetko usúdite za nepotrebné. Nie je potrebné, aby ste si brali so sebou celú maskérňu.

pixabay.com

Pri balení tiež ušetríte priestor, ak si vezmete bežné veci. Nemusíte mať na každý deň inú sukňu, stačí, ak si vezmete jednu a k nej dokombinujete iné tričká. Alebo, naopak, nohavice. Jednoducho – na dovolenke naozaj nie je potrebné mať každý deň iné kúsky odevu.

pixabay.com

V súčasnosti nie je ničím výnimočným, ak cestujú aj rodiny s malým dieťatkom. Väčšina z nich berie na dovolenku okrem kočíka aj detskú sedačku. Nie je to potrebné, pretože v lietadlách dnes poskytujú špeciálne sedenie pre deti zvlášť. Predtým, než odcestujete, overte si, aké možnosti prepravná spoločnosť ponúka a zbaľte sa aj podľa toho.

pixabay.com

Pozor na zakázané položky! Každá letecká spoločnosť aj letisko má na svojej webovej stránke zverejnený zoznam vecí, ktoré na dovolenku nemožno brať a ani si ich z nej odnášať. Pozornosť venujte aj liekom, pretože nie všetky, ktoré sú u nás povolené, sú povolené aj v iných krajinách. Dbajte tiež na suveníry a odletovej hale si všímajte vitríny s vecami, ktoré kontrola zhabala – napríklad také exotické kožušiny, nože, dýky či iné zaujímavé suveníry, s ktorými sa naozaj nedostanete ďalej ako po snímače.

Pozri aj: Psychologický TEST: Vidíte na obrázku dve tváre? Vaša odpoveď odhalí či trpíte psychickou poruchou

zdroj: babskeveci.sk (M)