Do kvetináča som napichala zápalky hlavičkami dole. Keď zistíte, prečo som to urobila, hneď to vyskúšate tiež!

Monizz

Na svoje zelené ozdoby v interiéroch sú citliví asi všetci pestovatelia a preto zamrzí aj tá najmenšia rastlinka, ktorá sa „pokazila“. Či už zostarla, odkvitla, preliali ste ju, alebo naopak vyschla, nemusíte si zúfať. S týmto jednoduchým trikom zachránite všetky vaše kvetináče.

sovkusom.ru

Niekedy nepomôže naozaj nič. Ani oživovanie s pomocou aktívnych hnojív. A o to viac zamrzí, ak dovtedy krásna rastlina odrazu svoje čaro stratí a začne odchádzať. Spolu s ňou odchádza nielen potešenie pre oči, ale aj kyslík pre dýchanie. Nenechajte svoje rastliny „zomrieť“.

sovkusom.ru

Za všetko môžu škodcovia

Ak sa vám v poslednom čase stalo, že vám vyschlo, či inak odišlo viacero rastlín, hľadajte dôvod vo vás. Možno ste sa o ňu nestarali tak, ako si to vyžadovala a možno ste jednoducho nepostrehli škodcov a parazitov, ktorí sa na nej usídlili. A to je hlavný dôvod väčšiny odumierajúcich rastlín. Škodcov, ktorí ich napadli, totiž väčšinou nevidieť. Máte však doma škatuľku so zápalkami? Rýchlo po ňu bežte.

sovkusom.ru

Aktívne zápalky

Vezmite si len niekoľko zápaliek a napichajte ich do zeminy sírovou hlavičkou smerom dole. Zápalky pichajte približne 5 cm od okraja kvetináča, kvety potom zalejte. Nechajte zápalky v zemine 2 dni a po tom ich vymeňte za nové. Po ďalších dvoch dňoch opäť. Škodcu zo zeminy vypudíte a rastlinke môžete pomôcť opäť sa prebrať k životu.

sovkusom.ru

Ako tušíte, túto dobrú robotu má na starosti fosfor a síra, ktoré pomáhajú ničiť a vyháňať všetky živočíchy a najmä tie neviditeľné. Metóda je pre pestovateľov a poľnohospodárov dôležitá a nie je to žiadna novinka. Vo svete sa aktívne používa aj na vyháňanie krtonožka. Do hrudky chlebovej striedky sa natlačí 10-12 hlavičiek zo zápaliek a položí sa na pôdu a zaleje. Krtonožka si ju nájde a vzápätí zmizne.

sovkusom.ru

Ak máte problémy v hriadke, či v kvetinovom záhone, vyskúšajte tento trik pokojne aj tam. Celkom postačí ak zápalkové hlavičky popcháte do zeme okolo rastlín, alebo ich podrvíte na prášok a zalejete vodou. Na likvidáciu škodcov vôbec nie je potrebné chodiť do obchodov a kupovať drahé insekticídy a produkty sľubujúce stopercentnú starostlivosť o rastliny. Riešenia tých najzložitejších problémov sa často ukrývajú v celkom jednoduchých veciach.

sovkusom.ru

Pozri aj: Najvhodnejšie izbové rastliny do domácnosti

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru